Advert

Advert
Osman Karaaslan: “En az yüzde 65 sözü veriyoruz”
Osman Karaaslan: “En az yüzde 65 sözü veriyoruz”
Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı Kasım ayı ilçe danışma toplantısı Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

 

Kasım ayı ilçe danışma toplantısında konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, önümüzdeki günlerde mecliste görüşülmesi beklenen anayasa değişikliğinin referanduma sunulması durumunda Gölbaşı Teşkilatının en az yüzde 65 oy çıkaracağı sözünü verdi.

Konuşmasının başında Adana’da yaşanan öğrenci yurdunun yanması olayını hatırlatan ve hayatını kaybeden öğrencilere rahmet dileyen Karaaslan “Dün gece Adana’da 12 yavrumuzun ve bir eğitmenimizin, şehit diyoruz çünkü yangında da ölenler şehit niteliğindedir, şehit olduğu olayı hatırlatmak istiyorum. Bu yavrularımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Allah mekanlarını cennet etsin. Hepimizi yürekten üzen bir olay. 12 tane canımız yandı dün ama 80 milyonun da yüreği yandı. Bu yavrularımıza Allah’tan rahmet, onların kederli ailelerine sabır diliyorum” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi ve ABD seçimlerinin ardından doların yükselişi ile birlikte Türkiye ekonomisinde yaşanan dalgalanmalara dikkat çeken Karaaslan, Ak Parti2nin her zaman yanında olacaklarını ve bu zor günlerin atlatılacağını ifade etti.

Karaaslan “Ülkemiz zor dönemlerden geçiyor. Allah bu ülkenin yöneticilerinin, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve milletimizin her zaman yardımcısı olsun. Doğuda, Güneydoğuda şehitlerimiz geliyor, içerideki ve dışarıdaki düşmanlarımızı hep beraber görüyoruz. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Bu ülkenin bugünlerde birliğe dirliğe ihtiyacı var. Bu ülkenin, milletimizin duasına ne kadar ihyiyacımız olduğunu bugünlerde daha iyi özümsüyoruz. Bizlerin de Gölbaşı Teşkilatı olarak Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın ve partimizin her zaman yanında olduğumuzu burada Genel Başkan Yardımcımız nezdinde bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bir ve beraber olduğumuz sürece evelallah bu ülkeyi hiç kimse dize getiremeyecek. Bu böyle biline. Bunun için çok dua edip çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

“EN AZ % 65…”

Anayasa değişikliğiyle ilgili tasarının yakın zamanda meclise taşınacağı bilgisini partililerle paylaşan Karaaslan, olası bir referandum durumunda partililerden en az yüzde 65 oy çıkarmaları yönünde söz istedi.

Son seçimde yüzde 50 almaması durumunda istifa edeceğine dair verdiği sözü hatırlatan Karaaslan “Yakın zamanda meclisimize bir anayasa değişikliğiyle ilgili olarak düzenleme gelecek. İnşallah önümüzde yapılacak olan referandumda da Gölbaşı Teşkilatı olarak bundan önceki oylarımızın üstüne kat be kat koyarak partimize ve anayasa değişikliğine sahip çıkacağız. En son seçimde ne aldık, yüzde 58. Şimdi tekrar bir yüzde vermek istemiyorum çünkü Genel Başkan Yardımcımız Fatih Şahin en son yüzde 50 almazsak istifa edeceğim dediğimde kızmıştı. Ama referandumda en az yüzde 65 oy çıkarma sözü verelim teşkilat olarak” diye konuştu.

Kaynak

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı ilçe danışma toplantı Ak Parti Fatih Şahin Osman Karaaslan referandum anayasa
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert