Advert
Fatih Şahin: “Avrupa Parlamentosu’nun ikiyüzlü ve tutarsız olduğu ortaya çıkmıştır”
Fatih Şahin: “Avrupa Parlamentosu’nun ikiyüzlü ve tutarsız olduğu ortaya çıkmıştır”
Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı Kasım ayı ilçe danışma toplantısında konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin “AB geçtiğimiz günlerde Türkiye’yle müzakerelerin dondurulması doğrultusunda bir tavsiye kararı aldı. Bu karar Avrupa’nın Türkiye’ye
Haberin galerisi için tıklayın!

 

Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı tarafından Gölbaşı Öğretmenevi’nde düzenlenen Kasım ayı ilçe danışma toplantısına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin katıldı.

Toplantıda ilçe teşkilat birimlerinin faaliyet raporları ve hedeflenen çalışmalar tartışıldı.

İlçe teşkilat birimlerinin hazırladıkları faaliyet raporlarını değerlendiren Şahin, çalışmalarından dolayı teşkilat birimlerine teşekkür etti.

Toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulunan Şahin, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sırasında Gölbaşı halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla verdiği mücadeleden dolayı Gölbaşılılara teşekkürlerini iletti.

Fatih Şahin ayrıca Adana’da özel bir kız öğrenci yurdunda meydana gelen yangında ahayatını kaybeden öğrenciler için sorumluların hesaplarını yargı önünde vereceklerini ve kendilerinin de konunun takipçisi olacaklarını bildirdi.

“Ekonomi gündemiyle kendilerince ülkemizi sıkıştırmaya çalışıyorlar”

Son dönemin ekonomi gündemiyle alakalı konuşan Fatih Şahin “Gezi olaylarıyla, 17-25 darbe girişimiyle, 15 Temmuz darbe girişimiyle emellerine ulaşamayanlar farklı yollardan ülkemizi boyunduruk altına almaya çalışmaya devam ediyorlar. Bugünlerde de ekonomi gündemiyle kendilerince ülkemizi sıkıştırmaya çalışıyorlar” dedi.

Türkiye ekonomisinin sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu vurgulayan Şahin “Bazı küresel olaylar nedeniyle, özellikle Amerikan seçimleri nedeniyle global çapta birtakım ekonomik hareketlilikler var ve bunların ülkemize bazı yansımaları var. Bunları kullanarak, bunları vesile kılarak ülkemizin üzerinde kara bulutlar dolaşıyormuş intibası uyandırmaya çalışanlar var. Her şeyden önce şunun bilinmesi gerekir ki, ekonomimizin temelleri sağlamdır. Ülke ekonomimiz yapısal olarak güçlü bir ekonomidir. Zaman zaman ülke ekonomilerinde bu tür dalgalanmalar olabilir. Bunlara karşı gerekli tedbirleri de almış bulunmaktayız. Ben öyle inanıyorum ki, Türkiye ekonomisi üzerinde oluşturulmaya çalışılan bu kara propaganda, bu negatif algı yine sizlerin dirayetli duruşu ve ülkemize olan inancı sayesinde kısa süre içerisinde tersine çevrilecek ve ülkemize hizmet etmeye, yatırımlarımıza güçlü bir şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, 2017 bütçe görüşmelerinin pazartesi günü başlayacağı bilgisini paylaşarak bütçe harcamaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Şahin şu şekilde konuştu:

“Bu vesileyle 2017 bütçe görüşmelerinin önümüzdeki pazartesi günü başlayacağı bilgisini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bugün de bütçemizin en büyük payı eğitime ayırmış bulunmaktayız. Eğitim bu sene bütçemizden 122 milyar TL’lik bir pay alacak. Bu da ülkemizin gençlerine, ülkemizin geleceğine ne kadar büyük önem verdiğimizin bir ifadesidir. Yine her zaman olduğu gibi bütçede ikinci sırada sağlık harcamaları yer almakta. Sağlığa da 107 milyon lira ayırmış bulunmaktayız. Bütün kara propagandalara, bütün olumsuz söylentilere rağmen 2017’de 70 milyar liranın üzerinde kamu yatırımı gerçekleştireceğimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.”

“Bu karar Avrupa’nın Türkiye’ye tutarsız, ikircikli ve şaşı bakışının ifadesiydi”

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye hakkında aldığı kararla ilgili değerlendirmelerde bulunan Şahin “Ekonomi alanında saldırılar gerçekleştirilirken diğer taraftan Avrupa Birliği’nin bu değirmene su taşıdığını görmekteyiz. AB geçtiğimiz günlerde Türkiye’yle müzakerelerin dondurulması doğrultusunda bir tavsiye kararı aldı. Bu karar Avrupa’nın Türkiye’ye tutarsız, ikircikli ve şaşı bakışının belki de son ifadesiydi” dedi.

AP’nin aldığı kararın kendileri için yok hükmünde olduğunun altını çizen Şahin, Türkiye’nib AB’nin kapısında beklemeyeceğini sözlerine ekledi.

Fatih Şahin Avrupa Parlamentosu’nun kararına ilişkin şunları kaydetti:

“Objektiflikten uzak bu kararın bizim nezdimizde yok mertebesinde olduğunu bugüne kadar birçok platformda paylaştık. Hattızatında Avrupa Parlamentosu daha önce PKK paçavralarına izin verdiği, onları sergilediği için aslında bu karar bizim için çok da şaşırtıcı olmadı. Avrupa Parlamentosu bir an önce teröre ve terör örgütlerine destek vermekten kaçınmalı, uzaklaşmalı. Avrupa Parlamentosu bu kararında samimi olsaydı Fransa ile ilgili de benzer kararları alması gerekirdi. Bu da Avrupa Parlamentosu’nun ikiyüzlü ve tutarsız olduğunu ortaya koymaktadır. AP vermiş olduğu bu kararın Avrupa’da son yıllarda görülmekte olan İslam karşıtlığından, yabancı düşmanlığından, ırkçılıktan, ayrımcılıktan mücerret bir şekilde değerlendirilmesi mümkün değildir. Girdiği bu çıkmaz sokak nedeniyle Avrupa’nın geleceği konusunda bizler de endişeler taşımaktayız. Avrupa şunu asla unutmamalı k, Türkiye kapıda bekleyecek, bekletilecek bir ülke değildir.”

Danışma toplantısına Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hakan Han Özcan ve partililer katıldı. Toplantı sonunda Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Ak Parti Gölbaşı İlçe Teşkilat birimlerine plaket verdi.

Kaynak

 

ETİKETLER
Ankara Ak Parti Gölbaşı Fatih Şahin Avrupa Birliği ekonomi bütçe
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500