Advert

Darüşşifa'nın gecesi

Darüşşifa Eğitim Kurumları, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne yönelik kurum öğretmenlerinin ve ailelerinin katıldığı yemek organizasyonu düzenledi.

Darüşşifa'nın gecesi
Darüşşifa'nın gecesi Nisa Sayar

 

Sincan, Polatlı, Mogan, Gölbaşı Merkez ve Eymir Darüşşifa Koleji şubelerinin tam kadro katılımı ile düzenlenen yemek organizasyonuna Akalın Düğün Salonu ev sahipliği yaptı.

Darüşşifa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karaaslan’ın konuşması ile başlayan görkemli programda öğretmenlere aileleri eşlik etti.

Karaaslan ise konuşmasına “Tüm şubelerde görev yapan idari birimlerimiz, öğretmenlerimiz, güvenlik görevlilerimizden temizlik personelimize kadar hepinizi saygıyla selamlıyorum. Darüşşifa Eğitim Kurumları’nın geleneksel hale gelmiş olan 5. yemeğine hepiniz hoş geldiniz. Öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin burada bulunan ailelerini de ayrıca selamlıyorum” diyerek başladı.

Darüşşifa okullarının 2012 yılından bugüne kaydettiği büyüme ve gelişme sürecini anlatan Karaaslan “Allah’a hamd olsun 2012 yılında yola çıktığımızda Merkez şubemiz ve Sinacan şubemiz vardı. Ertesi yıl Mogan ve Polatlı şubemiz hizmete girdi. Geçen yıl bu salonda ismini ne koyalım diye tartıştığımız Darüşşifa Koleji de bu yıl eğitim öğretime başladı. Darüşşifa bu şekilde büyük bir aile oldu” diye konuştu.

Gelişmelerden dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Osman Karaaslan, Darüşşifa okullarında vatanına ve bayrağına bağlı nesillerin yetişeceğinden dolayı gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

EĞİTİMİN ÖNEMİNİ 15 TEMMUZ GECESİ ANLADIK

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan FETÖ’nün darbe girişimini hatırlatan Karaaslan, Türkiye’de eğitimin ne denli önemli olduğuna değindi.

Vatanına bağlı gençlerin yetişmesindeki en büyük rolü üstlenen öğretmenlere seslenen Karaaslan “Ben kendim bir eğitimci değilim ama eğitimin ne kadar önemli olduğunu 15 Temmuz gecesi bu bayrağın altında yaşayan hainlerin nasıl nesiller yetiştirip bu milletin iradesine darbe vurduğunu gördüğümde anladım. Ama şunu unuttular, bu vatan sahipsiz değil, bu bayrak sahipsiz değil. İşte eğitimin önemini bir kez daha burada anlıyoruz, vatanına milletine hayırlı gençler yetiştirmek sizlerin elinde. Biz bu noktada sizlere güveniyoruz. Tüm şubelerimizdeki öğretmen ve idareci arkadaşlarımızı bu bilinçle hareket ettikleri için yarın Darüşşifa’dan mezun olan tüm gençler bu bilinçte olacaklar” diyerek ülkesine sahip çıkacak olan nesillerin Darüşşifa okullarındaki öğretmenlerle yetişeceğine dair duyduğu güveni dile getirdi.

Karaaslan sözlerini “Bu gece sizin geceniz ve bunun tertip edilmesinde emeği olan tüm arkadaşlarıma ben teşekkür ediyorum, gününüz kutlu olsun” diyerek tamamladı.

Darüşşifa Koleji Yönetim Kurulu Başkanvekili Davut Karagöz ise yaptığı konuşmada “Bizler yapılması gerekenleri yönetim olarak elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz. Ama yapabildiklerimizin ötesinde her şey sizlerin elinde. Ben ve arkadaşlarım sizlere çok güveniyoruz, inanıyoruz. Ankara’da Darüşşifa’nın mührünü eğitim alanında sizlerle birlikte vuracağız” dedi.

Konuşmaların ardından ses sanatçılarının sahne aldığı organizasyonda yöresel türkü sanatçıları da türküler söyleyerek geceye renk kattı. Öğretmenlerin ve idarecilerin birlikte çektiği halaya katılan Osman Karaaslan gecenin en renkli anlarından biri oldu.

Kaynak

 

Ankara Gölbaşı Darüşşifa koleji okul eğitim Osman Karaaslan öğretmenler günü 15 Temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Komik     0000-00-00 Çok komik biri bu yavvv
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı