Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 24-11-2016 21:00   Güncelleme : 24-11-2016 04:38

Şehir Araştırmaları Kütüphanesinde online hizmet

Türkiye’nin ilk Şehir Araştırmaları Kütüphanesini bünyesinde bulunduran Pursaklar Belediyesi, bilgisayar üzerinden online hizmet vererek diğer kütüphanelere erişim kolaylığı sağlıyor.

Şehir Araştırmaları Kütüphanesinde online hizmet

Türkiye şehirciliğinin gelişimine katkı sunmak amacıyla kurulan Pursaklar Belediyesi Şehir Araştırmaları Kütüphanesi, Hacettepe Üniversitesi ile Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezinin düzenlediği “Yerel Dönüşüm Küresel Erişim, Herkes İçin Kütüphane” projesinde kazandığı 10 bilgisayarı kütüphane üyelerinin kullanımına sundu. Kütüphaneye gelen vatandaşlar internet erişimi bulunan bilgisayarlarda e-devlet, e-sağlık, e-belediye, CV hazırlama, ödev hazırlama, İŞKUR başvuruları, Word excel, powerpoint kullanma, eğitim programları ve ülke genelindeki kütüphanelerden faydalanmaya başladı.

Ayrıca kütüphanede bilgisayar üzerinden sunulan hizmetler görevli personel tarafından kullanıcılara anlatılarak teknolojinin güvenli ve verimli kullanımı da sağlanıyor. Teknoloji yönünden de etkin olan Şehir Araştırmaları Kütüphanesi, Pursaklar Belediyesi Başkanlık Konağı’nda hafta içi 08.00 ila 17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Ders çalışmak, şehirle ilgili araştırma yapmak ve şehirleri öğrenmek isteyenler www.sehirarastirmalarikutuphanesi.com adresi ve Pursaklar Belediyesi Başkanlık Konağındaki kütüphaneden faydalanabilecek.

Kaynak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA