Advert

Şehir Araştırmaları Kütüphanesinde online hizmet

Türkiye’nin ilk Şehir Araştırmaları Kütüphanesini bünyesinde bulunduran Pursaklar Belediyesi, bilgisayar üzerinden online hizmet vererek diğer kütüphanelere erişim kolaylığı sağlıyor.

Şehir Araştırmaları Kütüphanesinde online hizmet
Şehir Araştırmaları Kütüphanesinde online hizmet Nisa Sayar

Türkiye şehirciliğinin gelişimine katkı sunmak amacıyla kurulan Pursaklar Belediyesi Şehir Araştırmaları Kütüphanesi, Hacettepe Üniversitesi ile Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezinin düzenlediği “Yerel Dönüşüm Küresel Erişim, Herkes İçin Kütüphane” projesinde kazandığı 10 bilgisayarı kütüphane üyelerinin kullanımına sundu. Kütüphaneye gelen vatandaşlar internet erişimi bulunan bilgisayarlarda e-devlet, e-sağlık, e-belediye, CV hazırlama, ödev hazırlama, İŞKUR başvuruları, Word excel, powerpoint kullanma, eğitim programları ve ülke genelindeki kütüphanelerden faydalanmaya başladı.

Ayrıca kütüphanede bilgisayar üzerinden sunulan hizmetler görevli personel tarafından kullanıcılara anlatılarak teknolojinin güvenli ve verimli kullanımı da sağlanıyor. Teknoloji yönünden de etkin olan Şehir Araştırmaları Kütüphanesi, Pursaklar Belediyesi Başkanlık Konağı’nda hafta içi 08.00 ila 17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Ders çalışmak, şehirle ilgili araştırma yapmak ve şehirleri öğrenmek isteyenler www.sehirarastirmalarikutuphanesi.com adresi ve Pursaklar Belediyesi Başkanlık Konağındaki kütüphaneden faydalanabilecek.

Kaynak

Ankara Pursaklar kütüphane araştırma internet ödev
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı