Advert

Advert
Ak Parti Gençlik Kolları’ndan başkanlık sistemi için kısa film
Ak Parti Gençlik Kolları’ndan başkanlık sistemi için kısa film
Ak Parti Gölbaşı Gençlik Kolları başkanlık sistemi ile ilgili kısa filmler hazırlayarak Türkiye’nin başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini aktardı.
Advert

 

Ak Parti Gölbaşı Gençlik Kolları başkanlık sistemi ile ilgili “Başkanlığın ekmeği, başkanlığın suyu, başkanlığın ampülü, başkanlığın atı, başkanlığın uzlaşması, başkanlığın bağlaması” adında kısa filmler hazırladı.

Yayınlanan videoların sosyal medyada dolaşmaya ve çeşitli medya organlarında alay konusu olarak haber yapılmaya başlanması üzerine Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Tarık Kuyrukçu ve kısa filmlerin yönetmenlğini ve senaristliğini yapan Bora Keleş konuyla ilgili açıklama yaptı.

Yenikapı ruhuyla hareket ederek Türkiye’de başkanlık sistemine geçilmesi gerektiğini anlatan videolar hazırladıklarını ifade eden Tarık Kuyrukçu, videoların içeriği ve özellikle oyuncu olarak yer alan arkadaşlarının hakaret düzeyinde eleştirilmesinin kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

Hazırladıkları çalışmaların çarpıtılarak servis edildiğini iddia eden Kuyrukçu “Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Gençlik Kolları olarak Yenikapı ruhuyla hareket ederek, cumhurbaşkanımızın talimatıyla, devletimizin de karar vermesi doğrultusunda adım attığımız ve başkanlık sistemiyle ilgili hazırladığımız videolarda işlediğimiz temalar noktasında sol menşeili basın organlarında bizlerin hazırladığı videoların içeriğiyle ilgili olumsuz haberler yayınladı. Bu yayınlar çerçevesinde bizlere bir cevap verme ihtiyacı doğdu. Ak Parti Gençlik Kolları olarak birlikte hareket ederek çektiğimiz videoları sanki Yenikapı ruhuyla hareket etmiyormuşuz gibi çarpıtarak sol menşeili basında bizlerin yaptığı bu videoların içeriyle ilgili dalga geçme noktasına kadar ilerletilen haber yapılmış. Bu noktada bizler şunu söylemek istiyoruz ki, cumhurbaşkanımızın talimatıyla ortaya koyduğumuz bu eserler hiçbir şekilde çarpıtma vesilesi olarak kullanılamaz” diye konuştu.

Öte yandan videoların hazırlanışında yönetmenlik ve senaristlik görevini üstlenen Bora Keleş ise konuya ilişkin “Başkanlık sisteminin bir sistem olarak tartışılmasını, bu ülkeye ne getirip ne götüreceğini, neler kazandıracağını, özellikle bürokraside nasıl bir hız yaratacağını, nasıl bir istikrar sağlayacağını, nasıl bir milli beraberlik sağlayacağını anlatan videolar çektik. Bunların devamı da gelecek” yorumunda bulundu.

Yaptıkları çalışma ile herhangi bir reklam ya da kampanya peşinde olmadıklarını bildiren Bora Keleş, amaçlarının kendi kültür, aidiyet ve düşüncelerini kısa videolar hazırlayarak aktarmak olduğunu belirtti.

Karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde başkanlık sisteminin tartışılması gerektiğini vurgulayan Keleş şunları aktardı:

“Konuyla ilgili altı tane videomuz şu anda sosyal medyada dolaşıyor. Çığ gibi büyüyen destekler de var, anlam veremediğimiz şekilde hakaret düzeyine varan tepkiler de var. Yenilikçi Genç Türkiye Hareketi adında bir sivil inisiyatif oluşturduk. Ak Partili, başka partilerden olan, hiçbir politik düşünceye ait olmayan birçok gencin bir araya gelerek oluşturduğu Türkiye’nin gelecekle ilgili, özellikle kültür ve sanattaki meselelerini tartışan bir hareketiz. Sayın cumhurbaşkanımızın da buyurduğu gibi bizim milli kültürümüzü bilen, özümseyen, geçmişten günümüze geleneklerimizi sentezleyen ve günümüze yorumlayan, 21. yüzyılda bizim kültürümüzü yeniden dünyaya anlatan bir gençliğe ihtiyacımız var. Biz de bundan yola çıkarak devletlerin, milletlerin geçmişten günümüze kadar kalkınma, medeniyet oluşturma hamlelerini inceledik ve bunun üretime dayalı kültürel diriliş olduğunu gördük.

Biz istiyoruz ki bu dışarıdan bize gelen uydurma bir şey değil, tam tersine gençlerin, halkın, sivil inisiyatif olarak herhangi bir kuruma bağlı olarak kalmaksızın tartıştığı, konuştuğu, bildiği bir mesele olduğunu ortaya atmak istiyoruz. Bununla ilgili isteyen daha değişik videolar da yapabilir. Karşılıklı saygı sevgi çerçevesinde bu konunun tartışılmasını arzuluyor, bir an önce bu sisteme geçerek ülkemizin şahlanmasını, dörtnala gitmesini istiyoruz.”

Kaynak

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Ak Parti Gençlik Kolları Yenilikçi Genç Türkiye Hareketi başkanlık sistemi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert