Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 19-11-2016 19:20   Güncelleme : 20-11-2016 00:55

Şehit aileleri ve gazilere kahvaltı

Ak Parti Çankaya İlçe Başkanlığı 15 Temmuz şehit aileleri, gazileri ve gazi yakınlarına kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Gölbaşı Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Şehit aileleri ve gazilere kahvaltı

Ak Parti Çankaya İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği kahvaltıda, 15 Temmuz şehit aileleri, gazileri ve gazi yakınları ağırlandı. Kahvaltı Gölbaşı Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı.

Kahvaltıya katılan ve konuşma yapan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, şöyle konuştu: “15 Temmuz gerçekten memleketimiz için gecesi karanlık olan ama gündüzünü aydınlığa çevirmesini bildiğimiz bir gün olarak hatırlanmalıdır. Vatanımıza, milletimize, milli değerlerimize ve milli varlığımıza kastetmek isteyen o hainlere hep beraber gerekli dersi veren siz çok saygı değer gazilerimiz, şehit yakınlarımız Gölbaşı’na hoş geldiniz. 15 Temmuz gecesi Gölbaşı’nda, gerçekten bu acı günü yaşayan ve en fazla şehit verdiğimiz ilçelerden biri olarak malesef 63 şehidimiz var. Ancak biz şunu anladık ki, Çanakkale’de Kurtuluş Savaşı’ndaki dedelerimizin torunları olduğumuzu tüm dünyaya haykırdık. Bizi kendilerinin yan kuruluşu gibi gören, bizi istedikleri gibi yöneteceklerine inanan o insanlara, 15 Temmuz’da uçaklara, tanklara, silahlara canımız pahasına da olsa karşı çıkacağımızı gösterdik. Demokrasimiz için, insan haklarımız için, memleketimiz için canımızı seve seve feda edeceğimizi tüm Türkiye’ye ve tüm dünyaya haykırdık. Aynı zamanda 15 Temmuz direnişimiz, coğrafyamızdaki mazlum insanlara örnek olacak ve onlarda kendi milli iradelerine sahip çıkmaları gerektiğini bilecektir diye düşünüyorum. Sizlere de Gölbaşı’mıza geldiğiniz ve bizleri şereflendirdiğiniz için teşekkür ediyorum.”

Kaynak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA