Advert

Pursaklar Belediyesi 3 bin kişiye yemek verdi

Pursaklar’da hafızlık eğitimini tamamlayarak icazet alan 25 gencin sertifika merasimi sonrası Pursaklar Belediyesi tarafından 3 bin kişiye yemek ikram edildi.

Pursaklar Belediyesi 3 bin kişiye yemek verdi
Pursaklar Belediyesi 3 bin kişiye yemek verdi Nisa Sayar

İlçe Müftülüğü tarafından Pursaklar Merkez Camii’nde düzenlenen hafızlık merasiminde 25 kişiye daha hafızlık sertifikası verildi. Genç hafızlar okudukları Kur’an tilaveti ile gönülleri fethetti. Hafızlık Sertifika törenine Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Ankara İl Müftü Vekili Ali Gülden, Diyanet İşleri Daire Başkanları, ilçe müftüleri, din görevlileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda açılış konuşması yapan Pursaklar İlçe Müftüsü Hasan İzmirli “Bizlere her zaman destek olan Pursaklar Belediye Başkanımız Selçuk Çetin Beyefendiye teşekkür ediyoruz” dedi. Salavat-i şerife eşliğinde huzura gelen hafızlar okudukları Kur’an tilaveti ile icazet alıp mezun oldu. Eğitimlerini tamamlayarak hafız olan 25 genç, okudukları Kur’an tilaveti ile gönülleri fethetti. Programa katılan yöneticiler, genç hafızları tebrik ederek sertifika verdi. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de hafızlara altın hediye ederek tebrik etti. Cuma namazı çıkışında ise Pursaklar Belediyesi tarafından 3 bin kişiye yemek ikram edildi.

Çetin: “Hafızlarımızın eğitim sürecini taçlandırdık”

Cami çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ilçede her yıl onlarca hafız yetiştiğine dikkat çekerek “Bugün hep birlikte hafız olan yavrularımızın eğitim sürecini taçlandırdık. Tabii Müslüman bir ülkede olması gereken güzelliklerden birisidir. Hocalarımıza, diyanet mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bizler de belediye olarak onlara çam sakızı çoban armağanı hediyeler verdik. Hemşerilerimize de yemek ikram ettik. Sadece hafızlıkta değil; Nezaket Okullarımızdan başlayarak milli ve manevi değerlerimizi öğretiyoruz. İnşallah Rabbim hafızlarımızın sayısını arttırsın” dedi.

Kaynak

Ankara Pursaklar hafızlık sertifika belediye Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı