Advert

“İkram çeşmesi” faaliyete geçti

Gölbaşı Belediyesi’nin sabahları vatandaşlara çorba dağıttığı “İkram Çeşmesi” soğukların gelmesi ile faaliyete geçti. Kış boyunca İkram Çeşmesi’nin devam edeceğini ifade edildi.

“İkram çeşmesi” faaliyete geçti
“İkram çeşmesi” faaliyete geçti Nisa Sayar

Gölbaşı Belediyesi’nin uyguladığı “İkram Çeşmesi” faaliyete geçti. Soğukların gelmesi ile birlikte, vatandaşlara çorba çeşmelerinden çorba dağıtılmaya başlandı. Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi kampüsleri ile Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu’na yakın olan Bahçelievler Mahallesi bölgesinde bulunan ikram çeşmesinden günlük 800 kişiye sıcak çorba ikram ediliyor.

İkram çeşmesi uygulamasının kış boyunca süreceğini belirten Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Vatandaşlarımıza bu soğuk havalarda içlerini ısıtacak, karınlarını doyuracak bir uygulama olan İkram Çeşmesi’ni soğuyan havalar ile faaliyete geçirdik. Vatandaşlarımız, Gölbaşı Belediyesi Aş Evimizde yapılan çorbamızı gönül rahatlığı ile içebilirler. Her gün 2 farklı çeşmeden 800 kişilik çorbamız dağıtılıyor. Öğrencilerimize ve tüm hemşerilerimize afiyet olsun” diye konuştu.

Kaynak

Ankara Gölbaşı Belediye ikram çeşmesi çorba Fatih Duruay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı