Advert
Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 19-11-2016 19:00   Güncelleme : 19-11-2016 23:15

Başkan Çetin akademisyenlerle bir araya geldi

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in ev sahipliğinde gerçekleşen tanışma ve istişare toplantısına Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metni Doğan ve akademisyenler katıldı.

Başkan Çetin akademisyenlerle bir araya geldi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile yakından ilgilenen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, akademisyenlerle tanışma ve istişare toplantısı düzenledi. Pursaklar Mehmet Akif Ersoy Sosyal Tesislerindeki Asfor Düğün Salonundaki yemekli toplantıya ev sahibi Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in yanı sıra Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Kabasakaloğlu, belediye meclis üyeleri, akademisyenler, ilçedeki yöneticiler ve muhtarlar katıldı.

Çetin: “YBÜ’den en iyi şekilde istifade edeceğiz”

Pursaklar hakkında bilgi veren ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin bölge için önemli olduğuna dikkat çeken Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin yaptığı konuşmada “Eğitim bizim için vazgeçilmezdir. Belediye olarak her zaman Yıldırım Beyazıt Üniversitemizin yanındayız. Öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin daha iyi şartlarda eğitim hayatlarına devam etmeleri için ulaşımdan alt yapıya, barınmadan ortak çalışmalara yönelik büyük bir gayret içerisindeyiz” dedi. Öğrenciler için yapılması planlanan yurt projeleri hakkında da akademisyenleri bilgilendiren Başkan Çetin, Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin bölgeye gelmesiyle birlikte yurt ihtiyacının doğduğunu belirterek bu tür talepleri dikkate alıp bunlara yönelik çalışmalar başlattıklarını kaydetti. Geçmişte Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Uluslararası Şehircilik Çalıştayları düzenlediklerini de hatırlatan Çetin, bundan sonra üniversite ile birlikte daha yoğun bir çalışma içerisinde olacaklarını, YBÜ’den en iyi şekilde faydalanacaklarını söyledi.

Doğan: “Başkan Çetin’e ev sahipliğinden dolayı teşekkür ediyorum”

Başkan Çetin’in ardından konuşma yapan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hakkında bilgilendirme yaparak “Üniversitemiz ile tanışma ve istişare toplantısı tertip eden, bizleri en iyi şekilde ağırlayan Pursaklar Belediye Başkanımız Sayın Selçuk Çetin’e çok teşekkür ediyorum. Üniversitemize gösterdikleri ilgi bizleri memnun etmektedir. Birlikte geçmişte güzel çalışmalar yaptık, bundan sonra da bu tür çalışmalara devam edeceğiz” dedi. Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara da belediye ile üniversite arasındaki diyaloğun önemine dikkat çekerek Rektör ve Başkan’a teşekkür etti. Tanışma ve istişare toplantısından memnun kalan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ve beraberindeki akademisyenler Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA