Advert
Advert

Adım adım büyük açılışa doğru

Gölbaşı’nda Şehit Meriç Alemdar İlk/Ortaokulu için Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesi tarafından bakım, onarım ve yenileme çalışmları devam ediyor.

Adım adım büyük açılışa doğru
Advert

Ankara Gölbaşı’nda 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) ait olan özel bir okula devlet tarafından el konulmuştu. İlerleyen süreçte okulun ismi 15 Temmuz gecesi Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na bomba atılması sonucu şehit olan Emniyet Müdürü Meriç Alemdar’ın ismi verilmişti.

Okulların açılmasıyla birlikte eğitime başlayan Şehit Meriç Alemdar İlk/Ortaokulu için Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gölbaşı Belediyesi ve Gölbaşı’nda bulunan hayırsever iş adamları devreye girerek okulun eksikliklerinin tamamlanması adına çalışma başlattılar.

Gölbaşı Belediyesi tarafından okulun tabelalarının yenilenmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından okulun etrafına asfalt atıldı. Asfalt çalışması ile birlikte özellikle yağmurlu günlerde öğrencilerin okula gidiş gelişlerinde sorun yaşamalarına neden olan okulun etrafındaki toprak alan sorunu ortadan kaldırıldı.

Ayrıca Gölbaşılı iş adamları tarafından da okul içerisindeki tuvalet ve lavaboların onarımı yaptırıldı.

Şehit Meriç Alemdar İlk/Ortaokulu Müdürü Erhan Eken okulun eksiklerinin büyük bölümünün giderildiğini ve eğitim yılına hazırlıksız girdikleri için yapılamayan açılış töreninin yakın zamanda büyük bir tören ile gerçekleştirileceğini ifade etti.

Kaynak

Ankara Gölbaşı şehit Meriç Alemdar okul FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devrim gibi..
Devrim gibi..
Fatih Polat’a kritik görev
Fatih Polat’a kritik görev