Advert
Bonus Hoca Meriç Alemdar Okulu’nda seminer verdi
Bonus Hoca Meriç Alemdar Okulu’nda seminer verdi
Kıvırcık saçlarından dolayı eğitim camiasında “Bonus Hoca” lakabı ile tanınan Eğitim Danışmanı Süleyman Beledioğlu Meriç Alemdar Ortaokulu öğrencilerine seminer verdi.

Seminer öncesi Bonus Hoca (Süleyman Beledioğlu), Meriç Alemdar Ortaokulu Müdürü Erhan Eken ile bir araya gelerek okul hakkında ve Meriç Alemdar hakkında sohbet ettiler. Ardından rehberlik birimine geçerek öğrenciler için neler yapılabileceğine ve ne tür programlarla gelişimlerine katkı sunulacağına dair bilgi alışverişi yaptılar.

Seminerde öğrencinin başarısını etkileyen faktörler, beyin ve öğrenme, dikkat ve hafıza ile ilgili bilgiler verildi. 7. ve 8. sınıflara TEOG sınavına yönelik nasıl çalışma yapmaları gerektiği ve sınav stresine yönelik bilgiler paylaşıldı.

Hayattan örneklendirmeler ile video sunumları yapıldı. Hafızayı güçlendirmeye yönelik soru çözümleri sırasında eski bilgileri hafızadan nasıl öne çıkarılması gerektiği ile ilgili püf noktalarına değinen “Bonus Hoca”, öğrencilerden gelen sorularla semineri tamamladı.

Kaynak

 

 

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Meriç Alemdar ortaokulu seminer Bonus Hoca Süleyman Beledioğlu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500