Advert
Advert
Advert
Gölbaşı, vefatının 78. yılında Atatürk’ü andı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78. yılında, Gölbaşı Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Yapılan anma törenine Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer katıldı.

Gölbaşı, vefatının 78. yılında Atatürk’ü andı
Advert

Gölbaşı Atatürk Anıtı’nda, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer’in katılımı ile Mustafa Kemal Atatürk’ün, vefatının 78. Yılı için bir tören düzenlendi. Saygı duruşu ile başlayan tören daha sonra Başkan Duruay ve Kaymakam Esmer’in, Atatürk heykeline çelenk bırakması ile sona erdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletimizin birliği ve dirliğini tüm dünyaya gösterdiğini belirten Başkan Duruay, “Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 78. yılında rahmetle anıyoruz.  Büyük bir devlet adamı olmasının yanında ezilen milletlerin kurtuluş mücadelesine öncülük eden iyi bir asker olma vasfını da taşıyan Atatürk, milletimizin birliği ve dirliğini tüm dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal'den ve silah arkadaşlarından kalan en değerli emanetimiz Cumhuriyet'e, millet olarak sahip çıktık, çıkmaya da devam ediyoruz. Onların kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini, muasır medeniyetler seviyesine taşımak için canla, başla çalışıyoruz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal ve İstiklal mücadelesi şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, mekanlarının cennet olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak

Ankara Gölbaşı 10 Kasım anma töreni Atatürk Mustafa Kemal 1938
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
 Performans ve Bütçe Görüşmeleri
Performans ve Bütçe Görüşmeleri
 Performans ve Bütçe Görüşmeleri
Performans ve Bütçe Görüşmeleri