Advert

Advert
Pursaklar’da parklar kırmızı beyaz oldu
Pursaklar’da parklar kırmızı beyaz oldu
Pursaklar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçedeki 100’ün üzerindeki parkın tabelalarını yenileyerek kırmızı-beyaz yaptı. Değişen tabelalarla estetik bir görünüme kavuşan parklar, yeni görünümüyle ilçe halkının beğenisini kazandı.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçenin siluetini değiştirip Pursaklar’ı güzelleştirmeye devam ediyor. Her geçen gün yeşil alan oranı artan Pursaklar’da parklar kırmızı beyaz tabelalarla donatıldı. Müdürlük tarafından değiştirilen parkların kırmızı beyaz tabelasında o parkın isminin nereden geldiği ve o isimlere ait biyografiler de yer alıyor. Şehit isimleri, tarihi şahsiyetler ve ilçe ile özdeşleşen önemli isimlerin yer aldığı park tanıtım tabelaları ilçe sakinlerinin genel kültür bilgisine katkı sunuyor.

Çocukların ve genç nesillerin yoğunlukla zaman geçirdiği parklarda mini kütüphaneler de oluşturan Pursaklar Belediyesi aynı zaman da okumayı da teşvik ediyor. Eğlence, spor ve eğitimi bir arada yapan Pursaklar Belediyesi’nin park bahçe hizmetleri ilçe sakinleri tarafından büyük beğeni topladı. Hizmetleri takdir eden ilçe sakinleri “Park isimlerinin tabelalarda geniş bir şekilde açıklanması bizim için çok güzel bir uygulama. Şehitlerimizin, tarihi şahsiyetlerimizin biyografilerini parklarda öğrenme ve çocuklarımıza öğretme imkânı bulduk. Bu hassas düşünceden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” açıklaması ile memnuniyetlerini ifade etti.

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Pursaklar park ve bahçeler kırmızı beyaz belediye
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert