Advert
M&M Güzellik Salonu açıldı
M&M Güzellik Salonu açıldı
KOSGEB, girişimcilere yönelik desteğiyle bir işletmenin daha Gölbaşı’na kazandırılmasını sağladı.

Gölbaşı’nda KOSGEB’in Esnaf ve Sanatkarlar Odası aracılığıyla eğitim ve sertifika vererek başarılı girişimcilerin önünü açmak üzere başlattığı uygulamalı girişimcilik eğitimi projesi kapsamında bir işletme daha kuruldu.

Meltem Mirza ve Mutlu Güneş Yalçın isimli iki kadın girişimci KOSGEB’in sağladığı hibe desteği ile Gölbaşı’nda kendilerine ait bir kuaför salonu açtılar. Kuaför salonunun açılışına Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay başta olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

Dualar edilerek yapılan açılışın ardından basın mensuplarına konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay “Son yıllarda devletimizin KOSGEB kanalıyla işletme kurmak isteyen vatandaşlarımıza desteği söz konusu. Açılışını yaptığımız işletmemiz de o işletmelerden biri. Girişimci kardeşlerimize Allah helal kazanç nasip etsin. Gölbaşımızın gelişmesine, büyümesine yönelik katkılarından dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Ayrıca Gölbaşı ile ilgili Konya yolu ve Mogan Gölü’nün temizliği projeleri hakkında da bilgi veren Duruay, bu yıl içerisinde gemilerle Mogan Gölü’nün temizleneceğini ve bir dahaki yıl Konya yolu projesine başlanacağını ifade etti.

Duruay şu şekilde konuştu:

“Bir dahaki yıl Konya yolunu alta alarak Gölbaşımızın iki yakasını bir araya getireceğiz. Mogan Gölü ise sadece bizim değerimiz değil, Ankara’nın ve Türkiyenin değeri. Kasım ayı içerisinde temizlik için Ulaştırma Bakanlığımız tarafından göle gemiler indirilecek. Bunun süresi de 450 gün olarak belirlendi. İnşallah önümüzdeki yıl bugünlerde Mogan Gölü eski berrak günlerine kavuşacak.”

Kuaför salonunun açılışına katılan Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut ise KOSGEB tarafından planlanan girişimcilik desteği projesinin Gölbaşı bölgesindeki çalışmalarını yürüttüklerini ve özellikle kadın girişimcileri Gölbaşı’na kazandırmayı hedeflediklerini belirtti.

Açılan kuaför salonunun sahipleri olan Meltem Mirza ve Mutlu Güneş Yalçın ise “Girişimcilik sayesinde devletin vermiş olduğu teşvik ile bu imkan bize sunuldu, çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Ayrıca kuaför işletmesi tarafından dar gelirli ailelerin ve özellikle yeni evlenen gelinlerin tüm hizmetlerinin ücretsiz olarak yapılacağı bildirildi.

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı KOSGEB girişimcilik Fatih Duruay Mogan Gölü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500