Advert
Advert
Advert
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni

Şehit Sebahattin Koçak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni düzenledi.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni
Advert

Gölbaşı’nda 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşları anmak için Şehit Sebahattin Koçak Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni düzenledi.

Törende konuşan okul müdürü Ali Küçükkesen “15 Temmuz 2016 gecesi bir grup gözü dönmüş terörist TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Özel Harekat Daire Başkanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı ateş altına almışlardır. Ancak milletimiz bu hainlere fırsat vermemiş, meydanları boş bırakmamıştır. Bu darbe girşimi 241 şehidimizin mübarek kanları, 2194 gazimizin de fedakarlıkları sayesinde engellenmiştir. 79 milyonun tamamı kahramanlık destanı yazmıştır” diye konuştu.

Darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde gazi olan Ahmet Kansız ise o gece yaşadıklarını Sebahattin Koçak Anadolu İmamhatip Lisesi öğrencilerine anlattı.

Kansız, o gece yakın arkadaşının kendisiyle birlikte Genelkurmay Başkanlığı’na geldiğini ve orada helikopter ateşi ile vurularak şehit olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz gecesi şehit olan vatandaşların fotoğrafları gösterildi. Ardından öğrenciler demokrasi konulu şiirler okudular.

Kaynak

Ankara Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak imam hatip lisesi 15 Temmuz darbe girişimi demokrasi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
Gölbaşı Alperen Ocakları’nda devir teslim töreni
Gölbaşı Alperen Ocakları’nda devir teslim töreni
Kadınlara evlilik öncesi eğitim
Kadınlara evlilik öncesi eğitim