Advert
Aralık ayında gemiler Mogan’da
Aralık ayında gemiler Mogan’da
Başkan Duruay, Gölbaşı’nda bulunan hemşehri derneklerinin başkanlarıyla Anadolu Sofrası’nda bir araya geldi.

VİDEO YÜKLENİYOR..

Hemşehri derneklerinin sorunlarının ele alındığı toplantıda dernek başkanları Gölbaşı Belediyesi’nin yanaında olduklarını ve her zaman destek vereceklerini bildirdiler.

Toplantıda konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Mogan Gölü’nün temizliğinde gelinen aşamayla ilgili bilgi verdi.

ARALIK AYINDA GEMİLER MOGAN’A İNECEK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın da son açıklamasında müjdeli haberi verdiğini ifade eden Başkan Duruay “Sayın Bakanımız Ahmet Arslan’ın açıklamalarını duydunuz, biz de daha önce söyledik. Gölün temizliğiyle ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. Biz 15 gün önce görüştümüzde Aralık ayında gemilerin buraya indirileceğini söylediler. Sayın Bakanımız da bunu teyit eden bir açıklama yaptı basına. Bir ay içerisinde gemilerin Mogan Gölümüze ineceğini söylediler. Göreve ilk geldiğimiz zaman Mogan Gölü’nü temizleyeceğiz diye söz verdik. Konya Yolunu yapacağız diye söz verdik. Bazı arkadaşlar, siyasiler, kendi partimizin içinde yönetici konumunda olan insanlar dahil olmak üzere, bize güldüler. Bunun mümkün olmadığını söylediler ama geldiğimiz noktada Mogan Gölü hem Ankara’ya hem de Türkiye’ye kazandırılacak. Bu proje su temizliği konusunda dünyadaki en büyük ikinci proje. Avrupa’nın da en büyük iç su temizlik projesi” diyerek çalışmalarının önündeki hiçbir engelin kendilerini sekteye uğratamayacağını ifade etti.

Göreve geldikleri günden bu yana birçok seçim atlattıklarını ve en son 15 Temmuz darbe girişimi ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Duruay “Biz göreve geldikten sonra cumhurbaşknalığı seçimi oldu, bir tane genel seçim oldu, parti olarak iki kez genel başkanımız değişti. Aynı zamanda iki başbakan değişimi oldu. Sonrasında 15 Temmuz gibi büyük bir vakayı millet olarak atlattık. 3 aydır da kendimize gelmekte hepimiz zorluk çekiyoruz. Bunlara rağmen gölün temizliğinde hiçbir sıkıntı olmadı. Buna karşı çıkan, hayal olduğunu söyleyen insanlar ne düşünüyor bilmiyoruz tabi” diye konuştu.

Ayrıca Başkan Duruay, Konya Yolu projesinin de bir yıl sonra faaliyete geçeceğini kaydetti. Karayolları ile imzalanan protokollerin bakanlığa ulaştırıldığını belirten Duruay, 2 yıla kadar Konya Yolu projesinin de tamamlanacağını söyledi.

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Mogan Gölü temizlik Fatih Duruay belediye
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500