Advert

Advert
Başkan Duruay: “Ankara, Türkiye’nin başkenti ise Gölbaşı da Ankara’nın başkentidir”
Başkan Duruay: “Ankara, Türkiye’nin başkenti ise Gölbaşı da Ankara’nın başkentidir”
Çorumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Ak Parti Ankara Milletvekil Fatih Şahin’in genel başkan yardımcılığı görevine getirilmesi nedeniyle yemek verildi.
Advert

Çorumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Ak Parti Ankara Milletvekil Fatih Şahin’in genel başkan yardımcılığı görevine getirilmesi üzerine kutlama amaçlı bir yemek organizasyonu yapıldı.

Ak Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan öncülüğünde organize edilen yemeğe iç anadolu bölgesinin farklı illerinden milletvekilleri katıldı. Milletvekilleri yeni görevinden dolayı Fatih Şahin'i tebrik ettiler.

Düzenlenen yemekte basın mensuplarına konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay gündemde olan Gölbaşı’na gazilik unvanı verilmesi konusu hakkında düşündüklerini paylaştı.

Fatih Şahin onuruna düzenlenen yemek organizasyonu için Osman Ulunç ve Murat Alparslan’a teşekkür eden Başkan Duruay “Gölbaşımızda ikamet eden Fatih Şahin’in Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak göreve başlamasından dolayı Gölbaşılılar olarak bundan gurur duyduğumuzu, onunla beraber olduğumuzu belirtmek için 40’a yakın vekilimizi Gölbaşımızda misafir ettik. Çorumlular Derneğimizle beraber onları burada ağırladık. Gölbaşımız için bir genel başkan yardımcımızın olması, hükümette olan bir siyasi partimizin genel başkan yardımcısı olarak görev yapması Gölbaşımız için çok önemli. Gölbaşımıza gelecek hizmetler açısından önemli. Gölbaşı’nın ilerideki yapılanması için önemli. Bundan dolayı ben hem Çorumlular Derneği Başkanı Osman Ulunç’a hem de vekilimiz Murat Alparslan’a teşekkür ediyorum. Katılan tüm vekillerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

ANKARA, TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİ İSE GÖLBAŞI DA ANKARA’NIN BAŞKENTİDİR

Gündemde olan Kazan’a kahramanlık unvanı verilmesiyle ilgili sorulan soruya ise Başkan Duruay şu şekilde yanıt verdi:

“Biz daha önce yerel seçimlerde de genel seçimlerde de söyledik. Ankara, Türkiye’nin başkenti; Gölbaşı ise Ankara’nın başkentidir. Kahraman Kazan meslesi ilk defa gündeme geldiğinde ben bölge milletvekillerimizin neredeyse tamamını aradım. Onlara Gölbaşı’nın Kazan’dan aşağı kalır hiçbir tarafı olmadığını söyledim. Ama kendi şahsi düşüncem. Bu sadece Gölbaşı, Kazan, Mamak veya Polatlı’nın meselesi değildi. Bu tüm Türkiye’nin meselesiydi. Bir ilçeye herhangi bir isim verilecekse bunun yanında Gölbaşımızın da değerlendirilmesi gerektiğini, en fazla şehit veren ilçe olduğumuzu söyledim. Yabii ki Kazan çok büyük işler yaptı ama bunun yanında Mamak da Etimesgut da Polatlı da çok büyük işler yaptı. Aklınıza gelecek bütün belediyeler elinden gelen her türlü çabayı sarf etti. Külliye’ye Ankara’nın tüm ilçelerinden ve belediyelerinden insanlar geldi. Genelkurmay Başkanlığı’na Ankara’nın tüm ilçelerinden insanlar gitti. Bir ilçenin bu şekilde lanse edilmesini yanlış olarak düşünüyorum. Eğer böyle bir şey yapılıyorsa bir ilçeye bunların başında Gölbaşı gelir. Şimdi oraya hak doğduysa Gölbaşı’na da bu hak doğmuştur. 15 Temmuz gecesi beni en çok etkileyen olaylardan biri Gölbaşı halkının, 10 bine yakın insanın bomba atıldığını bile bile Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yürümesiydi. Diyarbakır, Şırnak ve tüm Türkiye’de diğer illerde insanların ellerinde Türk bayraklarıyla bizim mücadelemize destek vermeleri 15 Temmuz’un sadece Ankara veya İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin kurtuluş çabası olduğunu gösterdi. Eğer bir kahramanlık, gazilik unvanı verilecekse tüm Türkiye’ye verilmesi, ben o fikirdeyim. Ama bir ilçemize verildiyse bunu Gölbaşı’nın da fazlasıyla hak ettiğine inanıyorum.”

 

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Çorumlular Derneği başkanlık sistemi anayasa FETÖ 15 Temmuz seçim Fatih Duruay gazi kahraman Kazan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert