Advert
Fatih Şahin: “Haksızlığa uğrayanlar geri dönecekler”
Fatih Şahin: “Haksızlığa uğrayanlar geri dönecekler”
Çorumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Ak Parti Ankara Milletvekil Fatih Şahin’in genel başkan yardımcılığı görevine getirilmesi nedeniyle yemek verildi.
Advert

Çorumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Ak Parti Ankara Milletvekil Fatih Şahin’in genel başkan yardımcılığı görevine getirilmesi üzerine kutlama amaçlı bir yemek organizasyonu yapıldı.

Ak Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan öncülüğünde organize edilen yemeğe iç anadolu bölgesinin farklı illerinden milletvekilleri katıldı. Milletvekilleri yeni görevinden dolayı Fatih Şahin'i tebrik ettiler.

Düzenlenen yemekte basın mensuplarına konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadele aşamasındaki ihraçlar ve gündemde olan erken seçim iddiaları ile ilgili konuştu.

Ankara Milletvekili Murat Alparslan ve Çorumlular Derneği’ne davetten dolayı teşekkürlerini ileten Fatih Şahin “Ülke olarak da çetin bir zaman dilimi içersinden geçiyoruz. Yakın bir geçmişte 15 Temmuz gibi bir darbe teşebbüsünü aziz milletimizin cesaretiyle, ferasetiyle püskürtme imkanına sahip olduk. O günden sonra da paralel devlet yapılanması FETÖ terör örgütüyle çok güçlü bir mücadele içersindeyiz. Nasıl o gece milletimizin desteğiyle bu darbe girişimini püskürttüysek bu topraklarda çöreklenmiş olan bütün terör örgütlerine FET’sünü, PKK’sını, D-HKPC’sini, DAEŞ’ini inşallah bu topraklardan söküp atacağız. Bu konudaki hükümetimizin, Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın kararlılığı kesindir. Bizler de parlamenterleri olarak bu konuda üzerimize düşeni sonuna kadar yapma konusunda kararlıyız” dedi.

FETÖ ile mücadele kapsamında açığa alınan ve meslekten ihraç edilen kişilerle ilgili yanlış tespitler yapılabileceğini ifade eden Şahin, haksızlığa uğrayan kişilerin görevlerine geri döneceklerini söyledi.

ÇOK HASSAS BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ

Konuyla ilgili yapılan itirazları değerlendirdiklerini bildiren Şahin “Görevden uzaklaştırma, açığa almalarla ilgili olarak çok hassas bir çalışma yürütüyoruz ama elbette bunun içersinde bazı yanlış tespitler olabilir. Bunlar yüzde biri bile bulmayan orada belki yanlış tespitlerdir. Ancak biz hiç kimsenin haksızlığa uğramasını istemediğimiz için gerek devletimize ulaşan itirazlar çerçevesinde gerekse Ak Parti Genel Merkezi’ne, birim başkanı olarak bulunduğum Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığının bünyesinde bulunan Ak Parti İletişim Merkezi’ne ulaşan itirazlar çerçevesinde gerekli değerlendirmeleri yapıyoruz. Nasıl görevden uzaklaştırıldılarsa, açığa alındılarsa benzer şekilde eğer haksızlığa uğramışlarsa görevlerine de döneceklerdir ama çok büyük oranda güvenlik güçlerimiz, ilgili bürokratik kademeler bu konuda titiz davranıyorlar, çalışmalarını hassasiyetle yürütüyorlar” diye konuştu.

Ayrıca Fatih Şahin, FETÖ ile mücadelede yapılan yanlış tespitlerin 15 Temmuz gecesi yaşananları ve verilen şehitleri gölgelememesi gerektiğini vurguladı.

HER ZAMAN SEÇİMLERİN ZAMANINDA YAPILMASINDAN YANAYIZ

Gündemde olan erken seçim iddialarıyla ilgili konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin şunları söyledi:

“Ak Parti olarak kurulduğumuz günden bu yana her zaman seçimlerin zamanında yapılmasını savunmuş ve bunu temin ve tesis etmiş olan bir partiyiz. Ülkemizin gündeminde başkanlık sistemi çerçevesinde bir referandum söz konusu. Önümüzdeki günlerde AK Parti olarak anayasa değişikliği teklifimizi meclise sunacağız. Daha sonra bu Anayasa Komisyonunda görüşülecek, daha sonra genel kurulda görüşülecek ve ondan sonra da halkın oyuna sunulacak. Şu an için bizim öngördüğümüz işleyiş budur, bunun dışında hiçbir şey gündemimizde yok.”

 

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Çorumlular Derneği Fatih Şahin başkanlık sistemi anayasa FETÖ 15 Temmuz seçim Fatih Şahin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert