Advert

Advert
15 Temmuz’un merkezi Ankara, kalbi Gölbaşı’dır
15 Temmuz’un merkezi Ankara, kalbi Gölbaşı’dır
Gölbaşı’na “gazilik ünvanı” verilmesini isteyen Gölbaşı Genç Girişimci İş Adamları Derneği, ilçenin giriş çıkış yollarına ve önemli noktalara “Gazi Gölbaşı” pankartları astı.
Advert

15 Temmuz darbe girişimi sırasında gösterdikleri mücadele nedeniyle Ankara’nın Kazan ilçesine “kahraman” ünvanının meclis gündemine getirilmesinin ardından Gölbaşı Genç Girişimci İş Adamları Derneği (GÖLGİAD) de Gölbaşı’na “gazi” ünvanının verilmesi için çalışma başlattı.

GÖLGİAD üyesi gençler Gölbaşı’nın giriş ve çıkış yollarına “Gazi Gölbaşı” pankartları astı.

Konuyla ilgili konuşan GÖLGİAD Başkanı Arif Küçük “15 Temmuz gecesi yaşadığımız hain kalkışmadan sonra biz Gölbaşı Genç Girişimci İş Adamları Derneği olarak Gölbaşımız adına bir farkındalık yaratmak için ‘Gazi Gölbaşı’ kampanyasını başlattık. Bunu başlatmamızdaki temel sebep Gölbaşı’nın bu işin tam kalbinde olması. Bizim için şu slogan geçerli, 15 Temmuz darbe girişiminin merkezi Ankara, kalbi Gölbaşı’dır” dedi.

Gölbaşı’nın çok kritik bir konuma sahip olduğunu ve darbe gecesi 50’nin üzerinde şehit verildiğini ifade eden Küçük “Özel Kuvvetler’den Özel Harekat’a, TÜRKSAT’tan TRT’ye kadar olan kısmın tamamı Gölbaşı havzamızın içinde kalmaktadır. Bu noktalar darbe teşebbüsünün püskürtülmesiyle ilgili en kritik noktalar olmuştur. TÜRKSAT’ta bir şartelin indirilmesi darbe girişimi için, cumhurbaşkanımızın halka seslenebilmesi için çok önemli bir noktadır. Özel Kuvvetler’de şehidimiz Ömer Halisdemir’in tavrı ve duruşuyla bu darbe püskürtülmüştür. Bunun yanı sıra Özel Harekat’taki 50’nün üstünde şehidimiz de çok acı bir durum ortaya çıkarmıştır. İnsanların yerleşim bölgelerine çok yakın olan Özel Harekat’ta insanlar bu darbe kalkışmasını iliklerine kadar hissetmiştir” diye konuştu.

Gölbaşı’nın “gazi” ünvanını hak ettiğini belirten Küçük, ilçenin önemli noktalarına “Gazi Gölbaşı” pankartları asarak bu şekilde seslerini duyurmaya çalıştıklarını söyledi.

Kazan ilçesine gösterilen hassasiyetin Gölbaşı’na da gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Küçük şunları kaydetti:

“Gelinen noktada bazı siyasi partilerin meclis gündemine taşıdığı Kazan’a “kahramanlık ünvanı” verilmesinden sonra “gazilik ünvanını” ziyadesiyle hak eden ve bunu bir taltif olarak değil, gerçekten hak ettiği için Gölbaşı’na “gazilik ünvanı” verilmesi için sosyal medya hesaplarımız üzerinden ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber bir çalışma başlattık. Bunun için Gölbaşı’nın giriş ve çıkışlarına, önemli noktalara “Gazi Gölbaşı” yazılı tabelalarımızı astık. Biz devlet büyüklerimizden bu noktada hassasiyet bekliyoruz. Kazan’a gösterilen hassasiyetin bu acıları kalbinin en derinlerinde yaşayan Gölbaşı halkı için de istiyoruz. Biz Gazi Gölbaşı için elimizden geleni yapacağız. Takdir reis-i cumhurumuzundur, takdir meclisimizindir, takdir siyasi büyüklerimizindir. Atalarımızın da dediği gibi ‘yiğit namıyla anılır’. Gölbaşımız gibi yiğit bir ilçemize de “gazi” ünvanı çok yakışacaktır.”

 

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı gazi kahraman ünvan GÖLGİAD Arif Küçük 15 Temmuz darbe girişimi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert