Advert

Advert
TOKİ Yönetimi aşure dağıttı
TOKİ Yönetimi aşure dağıttı
Gölbaşı’nda Park Eymir Konutları Yönetimi Kerbela olayının 1377. yıldönümü ve Muharrem ayı dolayısıyla TOKİ konutlarında oturan vatandaşlara yemek ve aşure dağıtıldı.

Park Eymir Konutları Yönetimi, Kerbela olayının 1377. yıldönümü sebebiyle vatandaşa pilav ve et dağıttı. Ayrıca Muharrem ayı içerisinde olunması nedeniyle aşure dağıtımı da gerçekleştirildi.

Park Eymir Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Aygün Ünlü, Park Eymir Konutlarının Türkiye’deki en büyük toplu yapı olduğunu ve içerisinde çeşitli illerden vatandaşları barındırdığını ifade etti.

Aygün Ünlü “Yönetim olarak birlik ve beraberliği sağlamak için böyle özel günlerimizi halkımıza duyurmak istiyoruz. Kerbela şehitlerini ve Muharrem ayını anmak için aşure ve tavuk ikramında bulunacağız” dedi.

Aşure dağıtımı sırasında Ömer Halisdemir’in Niğde’deki mezarını ziyaret etmek üzere Manisa’dan gelen 70 kişilik öğrenci kafilesine ise Park Eymir Konutları Yönetimi tarafından aşure ikramında bulunuldu.

Öğrencilere eşlik eden Manisa Gördes İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Coşkun Çelik, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sabah namazı kıldıklarını ve ardından TBMM’yi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nü ve Özel Harekat Dairesi’ni ziyaret ettiklerini ifade etti.

Çelik “Şehitlerimizi rahmetle andık. Gazilerimizle kahvaltı yaptık ve şükranlarımızı ilettik. Burada da aşure dağıtımına iştirak ettik. Allah kabul etsin. Buradan da Niğde’ye geçip şehidimiz Ömer Halisdemir’i ziyaret ederek Manisa’ya döneceğiz” dedi.

Park Eymir Konutları’nda yapılan aşure dağıtımına çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Vatandaşlar yönetim kurulunun yaptığı etkinliği desteklediklerini bildirdiler.

 Kaynak

 

ETİKETLER
Ankara Muharrem ayı aşure Gölbaşı Park Eymir Konutları
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
iLHAN     0000-00-00 Allah kabul etsin
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert