Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 14-10-2016 21:46   Güncelleme : 15-10-2016 09:32

Göl-Der Başkanı Gürsel Demirci’de “gazilik ünvanı” açıklaması

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Gölbaşı’na “gazilik” ünvanı verilmesi yönünde başlatılan çalışmalara Göl-Der’den de destek geldi.

Göl-Der Başkanı Gürsel Demirci’de “gazilik ünvanı” açıklaması

Göl-Der Başkanı Gürsel Demirci, 15 Temmuz gecesi Gölbaşı’nda yaşananları anlatarak ilçeye “gazilik” ünvanı verilmesi ile ilgili çağrıda bulundu.

Demirci, Gölbaşı’nın 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye gibi tek vücut olarak TÜRKSAT’ta, TRT’de, Özel Harekat’ta darbecilere karşı durduğunu ifade ederek “15 Temmuz Türk demokrasi tarihine geçen kara bir lekedir. Hırsı aklının önüne geçmiş bir grup vatan haini ülkeyi işgal ettirebilmek için yabancı güçlere zemin hazırlamak için bir senaryo gündeme getirmişlerdir ve uygulamaya koymuşlardır. Fakat unutulan bir şey vardır ki Türk milleti demokrasiyi kesintiye uğratmamak için var gücüyle mücadele etmiştir, etmeye de devam edecektir. 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’de olduğu gibi Gölbaşı tek vücut olmuştur, elinden geleni yapmıştır Özel Harekat Daire Başkanlığımıza yapılan saldırı orada 50’nin üzerinde şehit vermemize sebep olmuştur. Gölbaşılılar tüm imkanlarıyla seferber olup oraya yardıma koşmuştur. TÜRKSAT’ta yine ciddi derecede çatışmalar olmuştur. Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbenin kaderini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir şehit olmuştur. Onun başlatmış olduğu operasyon sonucunda başarısızlığa uğramıştır. Yine TRT’ye Gölbaşılılar yardıma koşmuştur. TRT’nin işgalci güçlerin eline geçmesine engel olmuştur. Gölbaşı’nda şehitlerimizin yanı sıra bir o kadar da gazilerimiz mevcuttur. Gölbaşılı üzerine düşeni her zaman yaptı ve yapmaya da devam edecektir. Demokrasi nöbetleri süresince Gölbaşılıların tamamı toplanma bölgesinde hazır olmuştur. Kadın erkek genç yaşlı demeden üzerine düşeni orada da yapmıştır” diye konuştu.

Ayrıca Gürsel Demirci bundan sonra Gölbaşı’nda yapılacak olan hizmet binalarına, caddelere vb. Özel Harekat şehitlerimizin isimlerinin verileceğini belirtti.

Demirci “Gölbaşı’nın “gazilik” ünvanını hak ettiğini düşünüyoruz biz. Bugünden itibaren Gölbaşı’nda yapılacak olan bütün sanatsal yapılara, belediyemizin ve devletimizin hastane, okul, köprü, yol ya da yeni açılacak caddeler o gece hayatını kaybeden şehitlerimizin isimlerinin verilerek yaşatılmasından tarafız. Çünkü 15 Temmuz basit bir olay değildir. Ciddi bir dönüm noktasıdır. O gece yaşananları bundan sonraki nesillere de bir şekidle aktarmamız gerekir. O gece şehit olanların da isimlerini dünya var oldukça yaşatmamız gerektiği inancındayım” ifadeleriyle 15 Temmuz şehitlerinin gelecek kuşaklara aktarılacağını vurguladı.

Son olarak başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet büyüklerine çağrıda bulunan Gürsel Demirci “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, bakanlarımızın, bölge milletvekillerimizin, siyasi partilerimizin genel başkanları, Gölbaşı’ndaki siyasi parti ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve halkın tamamının Gölbaşı’nın ismine “gazi” ünvanının eklenmesi için mücadele vermelerini istiyoruz. Çalışmalara biz de Göl-Der olarak her türlü desteği vereceğiz. Çünkü biz “gazilik” ünvanını hak ettiğimize inanıyoruz” sözleriyle Gölbaşı’nın “gazilik” ünvanını sonuna kadar hak ettiğini aktardı.

 

Kaynak

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA