Advert

Advert
Abdurrahmanoğlu: “Şehit haberlerine alışmayacağız. Zulme asla sessiz kalmayacağız”
Abdurrahmanoğlu: “Şehit haberlerine alışmayacağız. Zulme asla sessiz kalmayacağız”
Geçtiğimiz günlerde Hakkari - Şemdinli’de terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen intihar saldırısında şehit olan askerlerimizi anan BBP İlçe Başkanı Abdurrahmanoğlu, teröre karşı ortaya konulacak tavırla ilgili bir açıklama yayınladı.

BBP İlçe Başkanı Özcan Abdurrahmanoğlu, PKK terör örgütünün düzenlediği saldırıda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet dilerken, terörün kardeşliğimizi zedelemesine izin verilmemesi gerektiğini hatırlattı.

Abdurrahmanoğlu şu şekilde konuştu:

“Hakkari Şemdinli’de olmak üzere ülkemizin çeşitli şehirlerinde yaşanan ve milletimizi derinden sarsan eli kanlı terör örgütünün saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve Büyük Türk Milletine baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi ise insanlıktır, kardeşliğimizdir, milletimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir. Ülkemize, milletimize ve geleceğimize yönelen bu canice saldırılar, ister PKK ister IŞİD isterse DHKP-C veya FETÖ'den gelsin; terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz.”

ZULME ASLA SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Büyük Birlik Partisi ve Alperenler’in hiçbir zaman mücadeleyi bırakmayacağının altını çizen Özcan Abdurrahmanoğlu, “Şehit haberlerine alışmayacağız. Zulme asla sessiz kalmayacağız” dedi.

Abdurrahmanoğlu şunları kaydetti:

“Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. BBP ve Alperenler olarak vatanımızı böldürtmeyeceğiz. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Şehit haberlerine alışmayacağız. Zulme asla sessiz kalmayacağız. Sessiz yığınların sesi olacağız, inanacağız, haykıracağız, başaracağız. Türkiye'nin, milletimizin moralini bozmak, kardeşlik hukukunu bitirmek için saldırılar yapan terör örgütlerine, terör örgütlerine silah dâhil lojistik destek veren yabancı güçlere, eli kanlı terör örgütlerinin reklamını yapan medya ve sivil toplum kuruluşlarına karşı birlik olma, ortak hareket etme ve kararlı mücadele verme günüdür. Gün, "Bir insanın ölümü bütün insanlığın ölümüdür" anlayışına sahip olanların, teröre karşı topyekûn el ele, omuz omuza olma günüdür. Gün, şehitlerimizi, gazilerimizi, ailelerini ve tüm terör mağdurlarını yalnız bırakmama günüdür.”

Kaynak

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Özcan Abdurrahmanoğlu şehit Hakkari Şemdinli terör PKK
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert