Advert

Advert
Mahalleli yolu trafiğe kapattı
Mahalleli yolu trafiğe kapattı
Ankara Gölbaşı'nda meydana gelen kaza sonucu 1 kişinin ölmesiyle mahalleli tepki olarak Konya Yolu’nu trafiğe kapattı.

 

 

 

 

Selametli Mahallesi kavşağında 24 kişinin yaralandığı kazada ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Fidan Yıldız'ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Selametli Mahallesi muhtarının eşi olan Fidan Yıldız'ın cenazesi bugün Selametli Mahallesi'ndeki mezarlığa defnedildi.

Cenaze öncesinde Selametli ve çevre mahallelerden gelen vatandaşlar yol kapatma eylemi gerçekleştirdi. Vatandaşlar kazanın meydana geldiği Konya kara yolunu traktörler vasıtasıyla 1 saat süreyle trafiğe kapattılar. Hem Ankara hem Konya istikametinde yaklaşık 5 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer'in olay yerine gelip vatandaşlarla görüşmesi sonucu 1 saat süren eylem sona erdi ve yol trafiğe açıldı.

Bu eylemin ardından cenazeyi defnetmek için köy meydanında vatandaşlar toplandı. Cenazeye Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay da katıldı. Fidan Yıldız'ın cenazesi toprağa verildi.

Kazada EGO otobüsünde bulunan Selametli Mahallesi vatandaşlarından İsmail Ertaş kaza gecesi yaşananları gazetemize anlattı.

İsmail Ertaş, kullandıkları otobüsün 5 ayrı köye gittiğini ve vatandaşların iş yerlerine gitmek için kullandıkları tek vasıta olduğunu ifade etti.

İsmail Ertaş şunları kaydetti:

“Sabah 6’da biz her gün EGO otobüsüyle Gölbaşı ve Ankara’daki iş yerlerimize gidiyoruz. 5 tane köye verilen bir otobüsü kullanıyoruz biz sürekli. Mahmatlı Mahallesi’ne yolcumuzu bıraktık, ardından Bağiçi Mahallesi’ne yolcumuzu bıraktık ve Selametli’ye geçmek için Konya Yolu’na geldiğimizde yolun birinci şeridini geçtik, ikinci şeridi geçmek üzereyken otobüs içinden sesler yükselmeye başladı. Ayağa kalmak üzereyken soluma baktım, bir ateş topu geliyordu üzerimize. Mandalina yüklü kamyon, şoförün ani fren yapmasına ve çarpmamak için şerit değiştirmesine rağmen otobüse çarptı. Yanımda bulunan Fidan Yıldız çarpmanın etkisiyle o anda ölmek üzereydi ve hastanede ruhunu teslim etti.”

Kazazede İsmail Ertaş, Büyükşehir Belediyesi’ne yoldaki kazalara önlem alınması amacıyla dilekçe yazdığını ancak bölgeye önlem alınmasına gerek olmadığına dair cevap verildiğini söyledi.

Ertaş “Ben şahsen 3 yıl önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe yazdım. Köyümüzün kavşağına en azından bir sinyalizasyon ya da imkanlar doğrultusunda bir alt geçit yapılmasını istedim. Bir süre sonra bana cevap geldi. Gerçekten şok edici bir cevap almıştım. Cevapta Selametli kavşağının yeterli tahliye yolu olmadığından dolayı ne ışıklı sistem ne de bir kavşak sistemi uygun görülmedi diye cevap geldi” dedi.

Cenaze namazına katılan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise en kısa zamanda kazaları önlemek için çalışmaların başlatılacağını belirterek “Konya Yolu üzerinde bazı köylerimize geçişte kör nokta olduğunu ve sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Daha önce 5 tane kavşağımızın çalışmaları yapılve Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları tarafından yapımına başlandı ve bitmek üzere. Selametli Mahallesi ve Bağiçi Mahallesi ile ilgili görüşmeleri bu kazadan önce Karayolları ile yapmıştık. Onlar da çalışmaları başlatmışlardı ama biz bu olaydan sonra daha çok üstüne düşeceğiz. O yolla ilgili ne gerekiyorsa yapacağız inşallah” diye konuştu.

Kaynak

 

 

 

ETİKETLER
Gölbaşı Ankara yol kapatma trafik kazası Selametli Fatih Duruay Şenol Esmer Konya Yolu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert