Advert

Advert
Seçimlerde etkin rol oynayarak kazanacağımıza inanıyoruz
Seçimlerde etkin rol oynayarak kazanacağımıza inanıyoruz
Ankara Barosu Başkanlık seçimlerine “Milliyetçi Avukatlar Grubu” olarak katılacaklarını açıklayan başkan adayı Fazıl Çağrı Kuş, güçlü ve genç bir kadrolarının olduğunu söyledi.
Advert

 

Baroda Milliyetçi Avukatlar Grubu olarak etkin bir rol oynamak istediklerini belirten Kuş, “Bunun en önemli nedeni ise ülkemizin içinde bulunduğu süreçte hukukun ve adaletin ne şekilde, kimlerin elinde katledildiği ortaya çıkmasıdır” dedi.

Kuş şunları kaydetti:

“15 Temmuz darbe süreciyle beraber ülkemizde adalet mekanizmasının doğru ve sağlıklı işlemediği, adaletin emin ellerde olmadığı, bir zümrenin ya da grubun elinde olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Her ne kadar yıllardan beri liyakatin esas alınması gerektiği söylense de, herhangi bir grup, zümre ya da cemaatin eline değil, hakkıyla hizmet verecek olan, adaleti gerçekleştirecek olan kişilerin göreve gelmesi gerektiğini ısrarlı bir şekilde savunduk. Nitekim adaletin gerçekleşmesindeki en önemli erklerden biri olan barolarda ise liyakat esas alınmadan sadece belli bir grubun eli altında bulunan, meslektaşa hizmet değil, sadece görüş üzerinden, düşünce üzerinden siyaset yapılmaya devam edilmektedir.”

Milliyetçi Avukatlar Grubu’nun herhangi bir örgüt veya mekanizmadan güç alarak ilerlemediğini, yalnızca kendi meslektaşlarının desteğiyle hareket ettiğini ifade eden Fazıl Çağrı Kuş “seçimlerde etkin rol oynayarak kazanacağımıza inanıyoruz sırtını ne herhangi bir güce, üst kuruluşa, sivil toplum kuruluşuna dayamakta ne de hükümete yahut iktidara dayamaktadır. Milliyetçi avukatlar grubu meslektaşından almış olduğu güç ile hareket etmektedir. Bu nedenle Baro Seçimlerinde meslektaşımızdan aldığımız güç ile yolumuza devam edeceğimize ve seçimlerde etkin rol oynayarak kazanacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Gölbaşı Adliyesi’nin ardından Sincan Adliyesi’ne geçen Millyetçi Avukatlar Grubu, Ankara’nın çeşitli adliyelerinde de çalışmalarını sürdürdü.

 

Kaynak

 

 

ETİKETLER
Ankara baro seçimleri Fazıl Çağrı Kuş milliyetçi avukatlar grubu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert