Advert
Ulusal
Giriş Tarihi : 26-09-2016 21:08   Güncelleme : 26-09-2016 21:08

Destici: Bunun hesabını Allah soracak

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici partisince düzenlenen ''Genişletilmiş İstişare Toplantısı'nda'' konuşarak gündeme dair mesajlar verdi.

Destici: Bunun hesabını Allah soracak

Büyük Birlik Partisi Genel Merkezince düzenlenen ve Büyük Birlik Partisi Genel Merkez Yönetimi, kurucu üyeleri, il ve ilçe başkanları ile belediye başkanları ve çok sayıda parti görevlisinin katıldığı toplantıda genel başkan Destici gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Mustafa Destici yaptığı konuşmada hiçbir zaman FETÖ'nün yanında ve arkasında olmadıklarını vurgulayarak, kimileri 17-25 Aralık'a kadar, bazıları ise 15 Temmuz'a kadar diniz cemaat diye bildiği bu yapının biz hiçbir zaman yanında olmadık ifadelerini kullandı.

NE ARSA, NE OKUL, NE DE KADROYU BİZ VERMEDİK

"Bizim tek ölçümüz vardı. Biz ehlisünnet çizgisinde yürüyen bütün cemaatleri, kişileri, toplulukları, milli ve manevi değerleri savunuyoruz diyen herkese sadece ve sadece iyi niyetle baktık. Ama ne arsalar, ne okullar, ne devletin bütün imkanlarını, ne de devletin bütün kadrolarını verdik. Hiç birisini biz yapmadık. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir işin, ilişkinin içinde bulunmadık. Asla bilerek, isteyerek, dünya menfaati, makam, mevki için asla hiçbir kişi, kurumun yanında durmadık."

HDP'YE OY VERMEK PKK'YA OY VERMEKTİR

Destici, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlunu destekledikleri için tepki aldıklarını dile getirirken, "Ekmeleddin İhsanoğlunu kim teklif etti? Kim aday etti ve şuan kimin milletvekili? Ekmeleddin İhsanoğlu şu an ABD'ye giden FETO Araştırma Meclis Komisyonu içerisinde. Bu nasıl bir anlayış, bu nasıl bir itham" diye sordu. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Destici, "HDP'ye oy vermek, PKK'ya oy vermektir" dediğini hatırlatırken, şunları söyledi:

ADALET TESİS EDİLMELİ

"Okulun arsasını veren, okulunu yapan, kurdelesini kesen, her türlü imkanı verene hiçbir şey yapmayacaksın, ama ilinde, ilçesinde başka özel okul olmadığı için, ya da sen onu önerdiğin, teşvik ettiğin ve iyi gösterdiğin için çocuğunu oraya göndereni FETÖ'den tutuklayacaksın. Yok, böyle yağma. Ya da sen bankasını açacaksın, faizsiz bankacılık diye teşvik edeceksin, seni her gün televizyonlarda savunan anlı şanlı yazarların oradan gidip 5 milyon TL'lik yalı kredisi çekecekler, ama sen öbür taraftan gariban vatandaşı 1000 TL yatırdı diye tutuklayacaksın. Bu Allah cc gücüne gider, kulun da gücüne gider. Yalı için 5 milyon çekeni tutukluyor musun? O zaman ben seni tebrik ederim. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, at izinin it izine karışmaması lazım. Kurunun yanında yaşın yanmaması lazım. Bu süreçlerin cadı avına dönüşmemsi lazım. Yani adalet, adalet, adalet. Her şeyin başın olan adaletin mutlaka tesis edilmesi gerekir."

BUNUN HESABINI ALLAH SORACAK

Türkiye'de 3 siyasi partisinin mini Anayasa Paketi konunda anlaştığını belirten Destici,  bunun yerine neden tam demokratik anayasa konusunda uzlaşılmadığını ifade ederek şöyle dedi:

"Biriniz 15 yıldır iktidar, ikiniz de 15 yıldır mecliste muhalefetsiniz. Üçünüzün oyu tam demokratik sivil bir anayasa yapmaya yetiyor. Neden yapmıyorsunuz? Buradan millete de soruyorum. Niye bunun hesabını bunlardan sormuyorsunuz? Niye hala aynı düzenin gitmesine müsaade ediyorsunuz? İktidar istiyor ki, aynı düzen devam, iktidarım devam etsin. CHP istiyor ki sistem, düzen devam etsin, ana muhalefet olarak devam edeyim. Öbürleri de, 'Meclis'te olalım, hazine yardımı alalım' diyor. Ye babam ye. Bunun hesabını Allah soracak. Ey Müslüman Türk Milleti sen neden sormuyor sun? Senin paranı, emeğini çalıyorlar" dedi.

YILANIN BAŞI EZİLMELİDİR

Milletin genleriyle oynandığını da idia eden Destici, ekonomi ile ilgili açıklamasında, "Açıklanan rakamlara göre nüfusun yüzde 20'si gelirin yüzde 50'sini yiyor. Aslında orada bir oyun yapıyorlar. Daha küçük gösteriyorlar. Nüfusun yüzde 2'si gelirin yüzde 4'de birini yiyor" diye konuştu.

Destici, PYD ile ilgili 'Fırat'ın doğusu ve batısı' ölçüsu konulduğunu anlatırken, "Bu ölçüyü kabul etmiyoruz. Fırat'ın ne doğusu ne batısı. Her tarafından PYD'nin kökü kazınmalı, her yerde yılanın başı ezilmelidir" diye ekledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA