Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-09-2016 21:17   Güncelleme : 20-09-2016 12:53

Onun gibi korkusuz olun

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda şehit düşen emniyet müdürü Meriç Alemdar’ın ailesi Meriç Alemdar İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Onun gibi korkusuz olun

Ankara Gölbaşı’nda 15 Temmuz öncesi FETÖ’ye ait olarak faaliyet gösteren özel bir okula 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda şehit düşen emniyet müdürü Meriç Alemdar’ın adının verilmesinin ardından okulların açıldığı ilk gün Meriç Alemdar’ın eşi Fadime Alemdar, ağabeyi Deniz Alemdar ve kızı Pelin Alemdar okulu ziyaret etti.

Öğrencilere öğütler verirken duygularına hakim olamayarak ağlayan Meriç Alemdar’ın eşi Fadime Alemdar “Meriç’in adını böyle bir okula verdiğiniz için teşekkür ederim. Çocuklardan tek isteğim onun gibi dürüst, onun gibi cesur, onun gibi çalışkan ve başarılı olmalarıdır. Zor bir durum. Ama çocuklar inşallah onun gibi olurlar. Bu vatana bu millete bu bayrağa sahip çıkmalarını isterim. meriç Alemdar gibi olsunlar, kitap okusunlar, spor yapsınlar, korkusuz olsunlar” dedi.

Şehit ailesine eşlik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı ise öğrencilere Meriç Alemdar’ı anlattı.

Vatanına ve milletine bağlı gençlerin bu okulda yetişeceğini ifade eden Balcı “Salondaki değerli evlatlarımın gözlerine baktığım zaman görüyorum ki, bu okuldan çok Meriç Alemdar’lar çıkacak inşallah. her okul bizim için kıymetli. Ama bu okulun önemi biraz da olsa bizde daha fazla. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden ne geliyorsa Meriç Alemdar İlkokulu ve Ortaokulu’na yayacağız” dedi.

Hayrettin Balcı, sözlerinden etkilenen ve duygulanarak ağlayan bir öğrenciye Meriç Alemdar’ı sorarak duygularını aldı. Öğrenci “Ülkem adına üzülüyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Şehit Emniyet Müdürü Meriç Almedar’ın kızı Pelin Alemdar’ın lisede öğretmeni olan okul Müdürü Erhan Eken ise “15 Temmuz’da ülkemize hain bir saldırı oldu. Bu saldırı da Meriç Bey şehit oldu, bunu hepiniz biliyorsunuz zaten. Bizler Meriç Alemdar’ın ismini taşıyan okulda görev yapmaktan dolayı gururluyuz. Aynı zamanda Meriç Bey’in kızı da benim öğrencim, Gölbaşı Anadolu Lisesi’nden. Ben o anlamda da biraz duygulandım. Allah bize böyle bir yerde görev nasip ettiği için şükrediyorum” diye konuştu.

Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı “bedeli bir çiçekle ödenmez” diyerek Meriç Alemdar’ın eşi Fadime Alemdar’a çiçek takdim etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA