Advert

Advert
19 Eylül Gaziler Günü kutlandı
19 Eylül Gaziler Günü kutlandı
Gölbaşı’nda 19 Eylül Gaziler Günü, düzenlenen çeşitli programlarla kutlandı.
Advert

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Gölbaşı’nda sabah saatlerinde kutlama töreni düzenlendi. Tören Kaymakam Şenol Esmer, Belediye Başkanı Fatih Duruay, İlçe Emniyet Müdürü Levent Alıcı, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık ve gazilerden oluşan devlet erkanı tarafından Atatürk büstüne çelenk bırakılmasıyla başladı.

Büste çelenk bırakıldıktan sonra burada İstiklal Marşı ve çeşitli okulların öğrencilerinin bulunduğu yürüyüş grubu marşlar okudu. Ardından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ne geçilerek geçmişten günümüze gazilerin hikayelerinin anlatıldığı belgesel gösterimi yapıldı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gazi olan vatandaşların hikayeleri anlatıldı. Ayrıca Dr. Şerafettin Tombuloğlu Lisesi öğrencileri tarafından Gaziler Günü’ne ithafen oratoryo gösterisi düzenlendi. Sonrasında gazilere ve ailelerine Gölbaşı Belediyesi tarafından öğlen yemeği ikram edildi.

Yemekte konuşan Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, 15 Temmuz’u hatırlatarak o gecenin bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi olduğunu ifade etti.

Gazilerin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlayan Esmer “Kolay bir şey değildir bu. Bir kurşuna karşı canınızı ortaya koyuyorsunuz ve gidiyorsunuz. Sonunda iki seçenek vardır, ya ölüm ya yaşam. Bunu göze alabilmek cesaret ister. İşte o cesaret sahipleri aramızda. Bu ülkenin demokrasisini yaşatmak, insanımızın geleceğini temin altına alabilmek, ordu beslemek önemli. Ama gördük ki 15 Temmuz’da tekrar biz ikinci bir kez Kurtuluş Savaşı örneği verdik. O gün Gölbaşı, Türkiye’nin önemli merkezlerinden biriydi. Çünkü burada yaklaşık 55 şehidimiz vardı” diye konuştu.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Gaziler günü 19 Eylül Şenol Esmer Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert