Advert

Advert
CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik'ten sert tepki
CHP Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik'ten sert tepki
Son dönemde sosyal medya platformları üzerinden yapılan yorumlara CHP belediye meclis üyelerinden sert tepki geldi.
Advert

Son dönemde Gölbaşı siyaseti belediye haberlerinin yanı sıra çeşitli iddilarla kamuoyu ile yorumlarını paylaşan ve kimliğini saklayan bir sosyal medya hesabı üzerinden yapılan yorum Gölbaşı Belediyesi CHP meclis üyelerini harekete geçirdi. Sürekli olarak çeşitli iddilarla eleştirel yorumlar yapan bu hesabın kime ait olduğu bilinmezken özellikle arkadaşlık davetlerini Gölbaşı'nda yayın yapan basın mensupları, siyasiler ve etki sahibi kişileri tercih ettiklerini belli etti. Her yorumun sonunda “#gizliekip” vurgusunu yapan bu kişi veya kişilerin kim olduğu merak edilirken yaptığı yorum ve paylaşımlar CHP meclis grubunun tepkisine yol açtı.

Konu hakkında yazılı basın açıklaması yapan CHP Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik “Kimliğini bilmediğimiz kişi veya kişilerce sosyal medya üzerinde haddini aşan ve bilgi eksikliği ile kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyi amaçlayan bu kişi veya kişileri şiddetle kınıyorum” dedi.

İŞTE O YORUM:

“Gölbası belediye meclisinde bulunan MHP ve CHP meclis üyeleri mümkünse oturmayın koltuklara, sonuçta hiçbir şeye itiraz etmiyorsunuz, adam 9 milyar kira verecek sesiniz çıkmıyor, 7 memur FETÖ'den açığa alınıyor sesiniz çıkmıyor. Belediyeyi satsalar umrunuzda olmayacak kimin bayrağını taşıyorsanız söyleyin de bilelim.. #gizliekip ”

Elikesik'in Açıklaması 

Sosyal medya üzerinden yapılan yorumda CHP ve MHP grubunu eleştiren bu yoruma Bülent Elikesik’in tepkisi sert oldu. Belediye meclis üyeleri ve belediyeyi ilgilendiren konularla ilgili açıklaması şöyle:

“CHP’nin halkın partisi olduğunu ve kendilerinin de halkın çıkarlarını ve menfaatlerini gözetmekten başka gayelerinin olmadığına vurgu yapan Elikesik; “Kim olduğunu bile söyleyecek cesareti olmayan, bilgi eksikliğine bürünmüş ve amacını kestirememiş bu kişi ya da kişilerin CHP’yi ve CHP meclis üyelerini yıpratma çabalarına geçit vermeyeceğiz. Biz; meclisi takip edenlerin de bildiği üzere, söz konusu eleştiriyi kesinlikle kabul etmiyoruz. 31 meclis üyesinin bulunduğu meclis toplantısında söz konusu karara itiraz eden sadece CHP meclis üyeleridir. Bundan dolayı bu karar oy çokluğu ile çıkmıştır. Ekte sunduğum belge o günün meclis tutanak özetleri ve konuşmamdan ibarettir. Halkın partisini ve meclis üyelerini hedef alan,  bilgi sahibi olmadan, maksatlı yorumlarla partimizi yıpratmaya çalışanlara karşı sessiz kalmamız mümkün değildir. Bu konu hasebiyle açıklama yapma ihtiyacı duyarken bizi bilen bize güvenen tüm Gölbaşı halkına ve kamuoyuna saygılarımı sunuyorum.”

Hatice Hüsnüoğlu ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“CHP Gölbaşı Belediye meclis üyesi olarak bulunduğum konumdan gurur ve mutluluk duyuyorum. Görevimizi elimizden geldiğince gücümüzün yettiğince yerine getirdiğimize inanıyorum. Vicdanımızı dinleyerek Gölbaşı halkının bir kuruş hakkının boşa harcanmaması konusunda yeterli muhalefeti yaptığımızı düşünüyorum. Verdiğimiz önergeler ve meclis tutanak özetleri de bunların belgesidir. Bu tür yorum ve sataşmalar CHP’yi yıpratmaz ancak yanlış bilgilendirme ile hakkımızda oluşabilecek ve partimize zarar verecek bu tür yorumlara da asla geçit vermemizi kimse beklemesin. Konunun takipçisi olacağımızın da ayrıca altını çiziyorum.”

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP Bülent Elikesik Hatice Hüsnüoğlu belediye meclisi gizli ekip
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert