Advert

Advert
Fetih gibi yıkım
Fetih gibi yıkım
FETÖ’nün firari finansörü Akın İpek tarafından Gölbaşı’nda inşa edilen dev malikanenin duvarı imar planına aykırı inşa edildiği gerekçesiyle yıkıldı. Gülen’in Türkiye’ye dönmesi durumunda söz konusu malikanede ağırlanacağı gündeme gelmişti.
Advert

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) finansörü olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılmadan önce yurtdışına kaçan Akın İpek'in, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için Gölbaşı'nda inşa ettiği dev sarayın duvarı mehteran marşı eşliğinde yıkıldı.

Gölbaşı Belediyesi yetkilileri sabah saatlerinde zabıta ve yıkım ekipleriyle birlikte İncek’teki malikaneye geldi. Güvenlik güçleri ile sağlık ekipleri de hazır bulundu. Ekipler iş makineleriyle yıkıma başladığı sırada çevrede bulunan araçlardan mehteran marşları çalındı. Yıkım işlemi yaklaşık üç saat sürdü.

Yurtdışına kaçan Akın İpek ise Twitter hesabından “Mehter marşı eşliğince çılgınca zafer naraları atıyor, bir taraftan da yaptıklarını kayda alıyorlar” yorumunda bulundu.

İmar planına uygun olarak inşa edilmeyen malikanenin duvarı için daha önce yıkım kararı çıkarılmış, İpek’in avukatlarının mahkemeye itiraz etmesi üzerine yürütmeyi durdurma kararı verilmişti.

Gölbaşı Belediyesinde yıkım işlemiyle ilgili yapılan açıklamada söz konusu malikanenin Akın İpek’in annesi Melek İpek ve Koza İpek Holding adına kayıtlı olduğunu, Gölbaşı’nın İncek mahallesindeki 111177 ada 11 nolu parsel 11178 ada 5 nolu parsellere inşa edildiğinin bilgisi yer aldı. Proje ve ruhsatlara aykırı bir şekilde sokak yolunun malikanenin arazisine dahil edilerek kapatıldığı belirtilerek, 2 Şubat 2016 tarih ve 34-35 sayılı belediye encümen onayı ile yıkım kararı alındığı ifade edildi. Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Bu kararlara ilişkin Koza İpek Holding ve Melek İpek tarafından Ankara 15. İdare Mahkemesi ve Ankara 3. İdare Mahkemesi nezdinde açılan davalarda verilen yürütme durdurma kararları 14 Temmuz 2016 tarihi itibariyle reddedilmiştir. Bunun üzerine belediyemizce mahkeme kararlarının ve encümen kararlarının yerine getirilmesi amacıyla yasal işlem başlatılarak ve mahal yerine gelinmiş ve yıkım işlemleri gerçekleştirilmiştir.”

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in inşa ettiği belirtilen 4 ana yapıdan oluşan malikane 32 milyon dolara mal olduğu iddia ediliyor. 7 bin 179 metrekarelik alana inşa edilen lüks saray, Gülen’in Türkiye’ye dönmesi durumunda burada ikamet edeceği gündeme gelmişti.

ETİKETLER
Ankara FETÖ Akın İpek Melek İpek Gölbaşı İncek yıkım Koza Holding Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert