Advert

Advert
Pursaklar’da 15 Temmuz şehitleri için yürüyüş yapıldı
Pursaklar’da 15 Temmuz şehitleri için yürüyüş yapıldı
Pursaklar’da Uluslararası Kedi Güzellik Festivali kapsamında Demokrasi ve Şehitler Yürüyüşü düzenlendi.

 

Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı’nda başlayan yürüyüşte mehterhan takımı, Ak Parti Gençlik Kolları ve belediye başkan yardımcılarının yanı sıra çok sayıda vatandaş yer aldı. Yürüyüş sırasında “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları atıldı. Ayrıca Kedi Güzellik Festivali kapsamında Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Ukrayna, Rusya gibi ülkelerden gelen misafirler de yürüyüşe katıldı.

Şehit Salim Akgül Parkı Amfi Tiyatro’da sonlandırılan yürüyüşün ardından burada Millet Camii İmam Hatipleri tarafından sala, Kur’an tilaveti ve kasideler okundu.

Şehit Salim Akgül Parkı Amfi Tiyatro’da konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Şehitlerimiz olması nedeniyle programımızı farklı bir biçimde şekillendirdik. Şiir dinletilerinin olacağı bir program olacak. Rabbim Doğu ve Güneydoğu’da vatanı için, bayrağı için mücadele eden bütün evlatlarımıza güç versin. Canımız yanıyor ama birilerinin ekmeğine de yağ sürmeyeceğiz. Hainleri sevindirmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki, zafer inananlarındır ve zafer yakındır” dedi.

Selçuk Çetin’in konuşmasının ardından sahne alan Uğur Işılak, Pursaklar halkına şiir dinletisi sundu. Uğur Işılak yapığı konuşmada Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma dikkat çekerek “Bu millet 1960’ta, 71’de, 80’de, 97’de aynı milletti. Ama bir şey değişti o da Recep Tayyip Erdoğan liderliğidir. Şimdi tüm dünya Türkiye’nin gücünü gördü, tıpkı Cerablus’ta olduğu gibi” diye konuştu.

Program sonunda Sanatçı Uğur Işılak’a Pursaklar Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Erçetin teşekkür ederek plaket takdim etti.

ETİKETLER
Ankara 15 Temmuz şehitler yürüyüş Pursaklar Uğur Işılak
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert