Advert

Advert
Nuriye Atabey’den açıklamalar
Nuriye Atabey’den açıklamalar
CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Nuriye Atabey, İkizce ve Oyaca’da çıkan tarla yangınlarıyla ilgili Gölbaşılılara müjdeli haber verdi.

 

Yakın tarihte Oyaca ve İkizce mahallelerinde meydana gelen yangında çiftçiler büyük bir mağduriyet yaşamışlardı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu konu yaptığı çalışmalar sonuç verdi. Müjdeyi ise CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Nuriye Atabey verdi.

Gazetemize konuşan Nuriye Atabey “Değerli Gölbaşı kamuoyuyla paylaşmak istediğim çok önemli bir gelişme var. Biliyorsunuz Temmuz ayı içerisinde başta Bezirhane olmak üzere İkizce ve Oyaca’da çiftçilerimizin anız dolayısıyla ürünleri yanmıştı. Bunun üzerinde biz de Başkanvekilimiz Sayın Levent Gök ile birlikte bölgeyi ziyaret etmiştik. Oradaki çiftçilerimizle görüştükten sonra gerçekten mağdur olduklarını gördük. Bu konuyu biz meclise taşıdık. Meclisteki son önergemize bakanlıktan, Sayın Faruk Çelik’ten cevap geldi. Çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi adına bizim ve bakanlığın çalışmalarıyla birlikte çiftçilerimizin borçları ödenecek. Sonuçta siyaset insanların sorunlarının çözme sanatı. Ben ve arkadaşlarım, partililerimizle birlikte insanların sorunlarına çare olmaya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Ayrıca CHP’de yaşanan istifalar hakkında da konuşan Atabey, sürecin zorluğunu ve çalışma temposunu kaldıramayanların yollarını ayıracağının normal olduğunu vurguladı.

Nuriye Atabey şu şekilde konuştu:

“Bu süreç zor bir süreç. Taşlar yerinden oynadı, yeni bir siyaset üretmeye çalışıyoruz. Bu süreci doğru anlatabilmek lazım, sizleri doğru bilgilendirmem lazım. Basın mensubu arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Bu noktada biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak iş değil, laf üretirsek başarılı olmamıza imkan yok. Biz diyoruz ki, laf değil, iş üreteceğiz. İstifalara gelince, daha önce de söylediğim gibi normal bir süreçtir, olabilir. Bazı arkadaşlarımızın bizim tempomuza yetişmesini ben zaten beklemiyorum. Tempomuza yetişemeyen arkadaşlarımız bu süreçte görevlerini başka arkadaşlarımıza devredecektir. Yorulmadan bizimle yürüyecek olan arkadaşlarımızla devam edeceğiz. Daha önce yedek yönetimden çağırdığımız ve görevi kabul etmeyen arkadaşlarımız istifa etmeyi uygun görmüşler, kendi tercihleridir, saygı duyarım.”

CHP İlçe Başkan Yardımcısı Güngörbey Öztürk’ün istifasını geri çektiğinin bilgisini paylaşan Nuriye Atabey “Yine kamuoyunda çok ses getiren, başkan yardımcım Güngörbey Öztürk noterden istifasını geri çekti. Yeniden görevine devam ediyor. Biz arkadaşlarımla burada laf değil, iş üretiyoruz. Gölbaşı’ndaki çiftçilerimizin emeğinin yerine getirilmesinde emeği geçen başta Levent Gök olmak üzere Faruk Çelik’e şükranlarımı sunuyorum” ifadeleriyle çalışmalarına yardımcı olan Levent Gök ve Faruk Çelik’e teşekkür etti.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Nuriye Atabey CHP yangın İkizce Oyaca Levent Gök istifa
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert