Advert

Advert
Pursaklar’da Osmanlı yemekleri yarışması
Pursaklar’da Osmanlı yemekleri yarışması
Pursaklar’da Uluslararası Kedi Güzellik Festivali kapsamında ev hanımlarına yönelik Osmanlı yemekleri yarışması düzenlendi.

 

Pursaklar’da bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası Kedi Güzellik Festivali kapsamında ev hanımları için düzenlenen Osmanlı yemekleri yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

Birbirinden hamarat ev hanımlarının katıldığı yarışma profesyonel jüri üyeleri tarafından mutfakta denetlendi. 120 dakikalık yarışması süresi içerisinde İç Anadolu bölgesine ait yöresel lezzetleri jürinin onayına hazırlayan hanımlar yarışmaya katılmaktan dolayı heyecanlıydılar.

Yarışmanın jüri üyelerinden Çankırı Aşçılar ve Pastacılar Dernek Başkanı Emre Gedikçi “Ev hanımlarımızla burada güzel bir ortamda, İç Anadolu Bölgesine ait yemeklerimizi icra ediyoruz. Bu anlamda yönergemiz lezzet ve sunum şeklinde gerçekleşiyor. Menülerimizin kalitesi, standardı, geçmişten günümüze gelen standartların olup olmadığına dikkat ediyoruz. Bu şekilde yarışmamızı devam ettiriyoruz. 120 dakika süremiz var. Süre sonunda profesyonel jüri arkadaşlarımızla puanlamayı yapıp neticeyi açıklayacağız” dedi.

Bir diğer jüri üyesi Ramazan Ceylan ise ev hanımlarının bu tür yarışmalara katılmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek onların öğretilerini kendi öğrencilerine aktardıklarını söyledi.

Hanımların 120 dakikalık süre içerisinde hazırladıkları yemekleri Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin de denedi.

Çetin, “Bizim yıllar önce lezzetle yediğimiz bu yemekleri şimdilerde lokantalara gittiğimizde göremiyoruz. Mesela bamya çorbası her yerde yok mesela. Onun için bu gibi etkinliklerle unutulmaya yüz tutmuş yemeklerimiz de gün yüzüne çıkacak” dedi.

Selçuk Çetin festivale yabancı ülkelerden katılan misafirlerin de yarışmayı merak ederek geldiklerini belirterek misafir katılımcıların kendi ülkelerine ait yemekleri yaparak yarışmaya katılmak istediklerini ifade etti.

Hanımların servis masalarını gezerek yapılan yemekleri deneyen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin yöresel lezzetlerden höşmerim tatlısını basın mensuplarına kendi elleriyle ikram etti.

ETİKETLER
Ankara Pursaklar Uluslararası Kedi Güzellik Festivali Selçuk Çetin Osmanlı yemekleri yarışma
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert