Advert

Advert
Kızılay’dan şehitler için mevlit
Kızılay’dan şehitler için mevlit
Gölbaşı’nda Merkez ve Mevlana Camii olmak üzere iki ayrı camiide Türk Kızılayı tarafından, 15 Temmuz gecesi darbe girişimi sırasında şehit olan polislerimiz için mevlit okutuldu.

 

Türk Kızılayı tarafından düzenlenen mevlit programında cuma namazının ardından camiiden çıkan vatandaşlara pilav dağıtıldı.

Türk Kızılay Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Hasan Ballı “Türkiye Kızılay Derneği’nin geçmişten günümüze şehitlerimizle ilgili vermiş olduğu mevlidi şerifimizin ve cuma namazından sonra dağıtmış olduğumuz etli pilavımızın Gölbaşı halkına hayırlı olmasını diliyoruz. Geçmiş şehitlerimizi bu vesileyle anmış oluyoruz. Özellikle 15 Temmuz şehitlerimizi anmak adına bu vesileyle gündeme getirmiş oluyoruz” dedi.

Ballı, Kızılay’ın bu tür etkinlikleri Türkiye’nin her yerinde yaptığını ve görevinin yalnızca depremzedelere yardım etmek olmadığını sözlerine ekledi.

Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer ise “Türk Kızılay’ının başlatmış olduğu bir uygulama. Belli dönem belli camiilerde, geçmişten günümüze özellikle 15 Temmuz terör ve darbe girişiminde şehit olanların ruhu için böyle bir mevlit düzenlediler. Bu vesileyle bir kez daha o şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. Bu organizasyonu yapan Kızılay Gölbaşı yetkililerine ve katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ardından Kızılay Gölbaşı Şube Başkanı Hasan Ballı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Albut ve Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer vatandaşa pilav dağıtımı yaptı. Şenol Esmer’in pilav dağıtımı renkli görüntülere sahne oldu.

ETİKETLER
Ankara Türk Kızılayı mevlit şehitler 15 Temmuz Gölbaşı Şenol Esmer Hasan Ballı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert