Advert

Advert
Uluslararası Kedi Güzellik Festivali başladı
Uluslararası Kedi Güzellik Festivali başladı
Bu yıl beşincisi düzenlenen “Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali” başladı.

 

Dört gün sürecek festival kapsamında kedi güzellik yarışmasının yanısıra fotoğraf sergisi, halk oyunları gösterisi, konserler, yemek yarışması gibi birbirinden farklı sosyal etkinlikler düzenlenecek. Yarışmada dereceye giren kedi ve sahipleri ödüllendirilecek.

Selçuklu Saray Kültür Merkezi’nde yapılan festivalin açılış töreninde konuşam Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, 2012 yılından beri uluslararası düzeyde bu etkinliği yaptıklarını hatırlatarak nesli tükenme tehlikesinde olan Ankara kedisine sahip çıkmak, hayvan sevgisini topluma aşılamak ve Ankara kedisini bütün dünyaya tanıtmak istediklerini ifade etti.

Selçuk Çetin “Belediyelerin sosyal ve kültürel faaliyetlerinin mutlaka olması lazım. Biz öncelikle insan dedik ve bunun altında yatan realite de şuydu, yaratılanı yaradandan dolayı hoş gören bir zihniyete ve inanca sahibiz. Tabii bunları yaparken hayvan sevgisini bir kenara atamayız. Hayvanlar Peygamber Efendimizin ve inancımızın değer verdiği canlılardır. Bu canlılara biz de yerel yönetimler olarak değer vermek ve tanıtmak zorundayız. 2012 yılından beri Kedi Güzellik Festivalimiz devam etmekte. Ankara kedisi Ankara’nın bir kültür varlığıdır, bunun unutulmaması gerekir. Biz bu faaliyeti uluslararası alana da taşıdır. Gelişerek devam edecektir projemiz. İnsan sevgisi ve hayvan sevgisinin bir kenara atılmaması gerektiğini biliyoruz. Bu yarışmada bize desteğini esirgemeyen sayın Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, Kültür Bakanlığı’na ve Başbakanlık Tanıtma Fonuna teşekkür ediyorum” dedi.

Dört gün sürecek festivalin takvimi şöyle:

Birinci gün (1 Eylül): Açılış, konferans, fotoğraf sergisi

İkinci gün (2 Eylül): Osmanlı yemekleri yarışması, yerel konserler

Üçüncü gün (3 Eylül): Şehitler için kostümlü kortej, halk oyunları gösterisi, Uğur Işılak konseri

Dördüncü gün (4 Eylül) Uluslararası Kedi Güzellik Yarışması


ETİKETLER
Ankara Pursaklar Ankara kedisi kedi güzellik yarışması Selçuk Çetin
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert