Advert

Advert
CHP’de sular durulmuyor
CHP’de sular durulmuyor
CHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nda yaşanan istifaların ardı arkası kesilmiyor.
Advert

Yakın zamanda CHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nda yaşanan istifalara ilişkin yaptığımız “CHP’de Kaos” haberinin ardından CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey’in gazetemize yaptığı açıklama sonrası istifalar devam ediyor.

İstifalar üzerine yapılan haberlere karşılık gazetemize açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey “İstifalar olacaktır, bu çok normaldir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde herkesin koltuğu doldurulur. Boş koltuk kalmaz. Bundan sonra da istifalar olabilir. Bunlar bizi yolumuzdan asla döndürmez, asla caydırmaz” demişti.

Ayrıca Atabey, yönetimdeki istifaların ardından yedek yönetim üyesi Nizam Akçam ve Can Erol’a da asil üyeliğe geçmeleri yönünde davet gönderdiklerine dair bilgi vermişti.

Ancak gelinen süreçte durum CHP’de suların durulmadığına ve istifaların devam ettiğine işaret ediyor. Asil üyeliğe geçmesi yönünde davetiye gönderilen Nizam Akçam da CHP yedek yönetimindeki görevinden istifa etti. Ayrıca kendisine asil üyelik davetiyesi gönderilen Can Erol’un da gazetemiz aracılığıyla asil yönetim üyeliğine çağrılacağını öğrendiği ve İlçe Başkanı Nuriye Atabey’e giderek görevi kabul etmeyeceğini söylediği gelen bilgiler arasında.

Bunun üzerine CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey ile irtibata geçmemiz neticesinde yaptığı açıklamada yönetimde bir sorun olmadığını, partide başka yedeklerin mevcut olduğunu, parti için çalışmanın gönüllülük esasına dayandığını ve zorla kimseye görev verilmediğini söyledi.

Atabey “Sürecin yıpratılmasına ve CHP’ye zarar verilmesine izin vermeyeceğim. Arkadaşlarımla tek başıma da kalsam mücadeleye devam edeceğiz. Başta ekibim olmak üzere, bütün CHP’de ilkeli duruş sergileyen eski ilçe başkanlarına, belediye başkanına, meclis üyelerine ve partililere bu süreçte arkamda durdukları ve bana destek olarak partiye sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Bununla birlikte CHP’de şimdiye kadar yaşanan istifaların sayısının 8'e ulaştığı söylentiler arasında yer alıyor. Son haliyle mevcut yönetim kurulu ise 14 kişiden oluşuyor.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP yönetim kurulu istifa kongre Nuriye Atabey
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert