Advert

Advert
Atabey sonunda konuştu
Atabey sonunda konuştu
Cumhuriyet Halk Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı Nuriye Atabey, parti yönetimindeki istifalar hakkında gazetemize konuştu.

 

Uzun süredir CHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nda yaşanan istifalar üzerine İlçe Başkanı Nuriye Atabey gazetemize açıklamalarda bulundu.

30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan Atabey “Öncelikle konuşmama tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak başlamak istiyorum. Uzun bir sessizlik ve sükunetten sonra Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı olarak kamuoyuyla ilgili bazı konularda bilgilendirme amaçlı güzel kardeşim Soner Aksakal’ın gazetesinde bulunmaktayız” dedi.

GAZETECİ, GÖRDÜĞÜ VE İNANDIĞI HABERİ YAPACAKTIR

Basına yönelik baskı ve sansür eylemlerini hiçbir zaman desteklemediğini belirten Atabey “Sosyal medyada epey bir haber epey bir gündem oluştu. Bundan memnunum çünkü, demek ki Cumhuriyet Halk Partisi’nde gerçekten bir şeyler değişiyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyasete bakış değişiyor. Ben hiçbir gazeteci arkadaşıma ve hiçbir gazeteye bu bağlamda yaptıkları haberle ilgili baskı kurulması konusunda, sansür edilmesi konusunda asla bir eylem gerçekleştirmem. Asla tasvip etmiyorum. Gazetecidir, gördüğü ve inandığı haberi yapacaktır. Bu da gazetecilik mesleğinin gerçekten olmazsa olmazıdır. Ben bu konuda da bütün gazeteci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Atabey Gölbaşı halkına seslenerek partideki ayrılıkların olağan olduğunu ve saygıyla karşıladıklarını ifade etti. Mevcut siyaset anlayışını değiştirmek üzere hareket etmeye devam edeceklerinin altını çizen Atabey “Değerli Gölbaşılılar, şunu söylemek istiyorum. Gazetecilik mesleğinden gelmem dolayısıyla Gölbaşı’nda bazı şeyleri değiştirerek işe başlamak istedim. Gölbaşı’ndaki mevcut siyasetin değişmesi gerekiyordu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve genel Gölbaşı siyasetinin. Dolayısıyla bu bir sancılı dönem olacaktır. Elbette bizim bakış açımızla bakmayan değerli bazı partililerimiz de burada bizden ayrı düşünebilir, ayrı değerlendirebilir. Farklı bir siyasi çizgide durmak isteyebilirler, son derece doğal haklarıdır, demokratik haklarıdır, sonuna kadar kullanabilirler. Biz de bize gönül vermiş arkadaşlarımızla birlikte doğru bildiğimiz siyaseti yapmaya devam ederiz. Bu anlamda biz 8-9 aydır Cumhuriyet Halk Partisi olarak ekibimle konuşulabilir hale gelmişsek az bir şey değil” ifadelerini kullandı.

29 EKİM’E YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

CHP İlçe binasının alınması hakkında bilgi veren Atabey “İnşallah yakında da Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni ilçe binasını aldık. Tadilatları devam ediyor ve 29 Ekim’e yetiştirmeye çalışıyoruz. Sizlerle beraber orada yüz yüze daha sıcak bir temas sağlarız diye düşünüyorum” sözleriyle yakın zamanda yeni ilçe binasında faaliyete geçeceklerini aktardı.

PARTİMİZDE KAOS OLDUĞUNU KABUL ETMİYORUM

Atabey, parti içi istifalarla ilgili yapılan “kaos” yorumlarına istinaden “Partimizde genel anlamda bir kaos olduğunu kabul etmiyorum. Ama şu var. Bir doğum sancısı çekiyoruz. Mevcut siyasetin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yüzde 22’lik, 2 meclis üyesine razı olmuş, başkanlıkta bir amacı olmayan bir Cumhuriyet Halk Partisi değil, amacımız 2017 ilçe kongresi değil, ben ve ekibimin arkadaşlarımın hedefi 2019 yerel seçimleridir” şeklinde cevap verdi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’Nİ YERELDE İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’nin temel harcı olduğunu ifade eden Atabey “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu koltuğunda bugün 30 Ağustos’ta bu açıklamayı vermek ayrıca bir gurur. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin temel harcıdır. Bunu bugün çok daha net anlıyoruz. Özellikle o hain 15 Temmuz gecesinden bu tarafa. Sizlere sadece şunu söylüyorum. Bana güvendiniz, ekibime güvendiniz, arkadaşlarıma güvendiniz. Bu konuda güvenmeye devam edin. Çok güzel şeyler yapacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’ni biz yerelde iktidara taşıyacağız” sözleriyle yerelde iktidar olma hedeflerinin olduğunu vurguladı.

CHP’DE HERKESİN KOLTUĞU DOLDURULUR

Cumhuriyet Halk Partisi’nde hiçbir zaman boş koltuk olmayacağını söyleyen Atabey “Değerli kamuoyuyla son bir şey paylaşmak istiyorum. İstifalar olacaktır, bu çok normaldir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde herkesin koltuğu doldurulur. Boş koltuk kalmaz. Bundan sonra da istifalar olabilir. Bunlar bizi yolumuzdana sla döndürmez, asla caydırmaz. Şimdi gençlerin deyimiyle söyleyelim, “Bazılarının yaptığı atar, Cumhuriyet Halk Partisi’ne güç katar” şeklindeki konuşmasıyla istifaların yerini doldurduklarını ifade etti.

Ayrıca Atabey, yönetimdeki istifalar üzerine yedek yönetim kurulu üyelerinden Nizam Akçam, Can Ungun’un asil yönetim kuruluna çekildiğini ve Can Erol’a da asil yönetime geçmesi yönünde çağrıda bulunulduğu bilgisini verdi.

İstifalarla ilgili yaptığımız haber ise şu şekildeydi:

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı CHP istifa yönetim Nuriye Atabey
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert