Advert

Advert
Vizyonun Adı: Hürriyet Ergezer
Vizyonun Adı: Hürriyet Ergezer
Yeni öğrenim yılında hizmete girecek olan 400 kişilik Hürriyet Kız Öğrenci Yurdu, modern donanımı ve sağladığı sosyal imkanlarla Gölbaşı'ndaki üniversitelilere ev sahipliği yapacak
Advert

 

Gazi ve Ankara üniversitelerine bağlı fakültelerin bulunduğu Gölbaşı'nda öğrencilerinin konaklama sorununu büyük oranda giderecek Hürriyet Kız Öğrenci Yurdu yeni öğrenim yılında hizmete girecek. Modern donanımı ve öğrencilere sağladığı sosyal imkanlarla dikkat çeken 400 kişilik yurtta, iki ve üç kişilik odaların yanı sıra tek kişilik süit odalar da bulunuyor.

Yurt sorumlusu Hürriyet Ergezer, Ankara ve Gazi üniversitelerinin fakültelerinin bulunması nedeniyle Gölbaşı'nda büyük bir öğrenci kitlesinin bulunduğunu, bu öğrencilerin büyük bir bölümünün konaklama sorunu yaşadığını söyledi. Bu nedenle yeni bir yurt açmak için karar verdiklerini anlatan Ergezer, son zamanlarda yaşanan gelişmelerin de böyle bir girişimde bulunmasında etkili olduğunu anlattı.

Ergezer, "Son dönem yaşanan darbe girişiminden sonra da bu yatırımın ne kadar isabetli olduğunun farkına vardık. Bizlerin bu gibi özel teşebbüs yatırımlarına girmesi lazım. Bizler girmezsek maalesef devlete karşı olan oluşumlar devreye giriyor, çocuklarımız yanlış yönlendiriliyor. Belki kar oranları düşüktür ama bana göre hayırlı bir yatırım. En azından çocuklarımızı farklı yapıların eline bırakmıyoruz. Bu işin manevi bir hazzı da var. Çocukların yüzündeki mutluluktan keyif alıyorum. Benim de iki çocuğum var. Buraya gelen ailelerin çocuklarını ben kendi çocuğum gibi görüyorum. Bizim bakış açımız böyle." dedi.

Yurdun teknik özellikleri ile sahip olduğu imkanları anlatan Ergezer şöyle devam etti:

"Gazi Üniversitesi kampüsü arkamızda, Ankara Üniversitesi kampüsü 300 metre ileride. Önümüzde otobüs ve dolmuş durakları var. Kapasite olarak 130 yatağımız var. 400 kişilik; 1 kişi, 2 kişi, 3 kişi ve 4 kişilik odalarımız mevcut. Her odamızda tuvalet ve banyo müstakil ve kişilerin kendisine ait. Çalışma masaları, televizyon, buzdolabı, ayakkabılık  ve çalışma odaları var. Evimizde hangi ihtiyacımız varsa biz bunu karşılamaya çalıştık. Teknik olarak burada çocuklarımızın rahat etmesi için her şeyi yerine getirdik. İddia ediyorum ki yurdumuz hem Gölbaşı için hem de Ankara için ideal bir konaklama yeridir olacaktır."

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı yurt cemaat evleri Hürriyet Ergezer
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert