Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-08-2016 19:05   Güncelleme : 20-08-2016 00:41

O sitenin ismi değiştirildi

Gölbaşı TOKİ'deki 300 konutluk sitenin sakinleri, FETÖ'nün darbe girişimine karşı koyduğu sırada şehit düşenlerin anısına sitelerinin ismini "15 Temmuz Şehitleri" olarak değiştirdi.

O sitenin ismi değiştirildi

 

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini sırasında savaş uçakları tarafından bombalanın Özel Hareket Daire Başkanlığı bitişiğindeki Gölbaşı TOKİ Konutları bünyesinde yer alan 300 konutluk sitenin adı, "15 Temmuz Şehitler Sitesi" olarak değiştirildi.

Sitenin Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Baktemur, darbe girişiminin yaşandığı gece F16'lardan atılan bombalarla şehit düşenlere minnettarlığın bir göstergesi olarak sitenin ismini değiştirme kararı aldıklarını belirterek, "TOKİ bazında 10’a yakın şehidimiz var. O gün yaşanan olayları unutamıyoruz ve unutturmamamız lazım. 15 Temmuz Şehitler Sitesi, tıpkı 28 Şubatlar gibi bir sonraki nesillerin o geceyi unutmaması ve hala bu FETÖ’nün sempatizanları varsa onların bu tabelayı gördüklerinde 15 Temmuz gecesini hatırlamalarını ve onlara nasıl darbe yapıldığını görmeleri için bu ismi koyduk." dedi.

15 Temmuz Şehitler Sitesinin uçaklar tarafından bombalanan Özel Hareket Daire Başkanlığı'na çok yakın olduğu için binlerce site sakininin o gece FETÖ'nün kanlı yüzüne şahit olduğunu anlatan Baktemur,  "15 Temmuz gecesini kendi adıma hayatımda unutamayacağım bir gün olarak görüyorum. Özellikle Özel Harekat Daire Başkanlığı’na en yakın olan site olmamız nedeniyle o gün yaşanan tüm olayları kendi sitemizde de hissettik. Özellikle ilk saatlerde atılan bombalar, o bombalar sonucu çıkan çığlık sesleri, çocukların gençlerin kadınların çığlık sesleri. Açıkçası yerimizde duramadık. O gün ne yapacağımızı şaşırdık, acaba ne oluyor diye. Tabii bu arada televizyon kanallarını takip ettik. TRT’de yayının karartıldığını ve aynı zamanda orada bildirinin okunduğunu görünce şok olduk." dedi.

Kendi sitelerinde 4, Gölbaşı TOKİ sitelerinin tamamında ise 10 şehit verildiğinin bilgisini veren Baktemur,  bunun üzerine site yöneticileri ile toplanarak isim değişikliği yapılması konusunda toplantı yatıklarını, daha sonra ise bütün site sakinlerinin bu kararı onayladığını söyledi.

Baktemur şunları kaydetti:

"Biz de bunun ardından hızlı bir şekilde tabelamızı yaptık ve diktik. 15 Temmuz Şehitler Sitesini her gördüğümüzde o geceyi ve çığlıkları hatırlıyoruz. Aynı zamanda milletin o gün FETÖ’ye ve onun dış güçlerine yapmış olduğu darbeyi de hatırlıyoruz. Allah’ın izniyle bu ülkeyi bölemeyecekler. Darbe yapmak isteyenlerin bunu başaramayacağını gösterdik. Aynı zamanda bizler İslam ümmeti olarak, Türkiye Cumhuriyeti olarak diğer tüm İslam coğrafyalarına da örnek olduk. Halkın da silahsız bir şekilde tankların karşısında durabileceğini, gerekirse tankların altına yatabileceğini, namluların ucunda da durabileceğini gösterdik. 15 Temmuz Şehitler Sitesi isminin bizden sonraki nesillere bir anı ve bir tarih olarak kalmasını umuyoruz."

15 Temmuz gecesi darbecilere tepki göstermek için çok sayıda site sakiniyle birlikte Genelkurmay Başkanlığının önüne gittiklerini ifade eden Baktemur, o sırada yaşanan olaylar nedeniyle yaralandığını söyledi. FETÖ yapılanmasına karşı bütün herkesin kendi imkanlarıyla tepkisini ortaya koymasını isteyen Baktemur, sözlerini şöyle tamamladı:

 "O gün oradaki şehitlerimizi görünce sadece devlet olarak değil, millet olarak yapmamız gerekenlerin de olduğunu düşündük. Bu tabela site sakinlerimizin FETÖ’cülere verdiği birtepkidir. Tüm Türkiye’deki insanlara sesleniyorum. Tepkilerinizi FETÖ’cülere ve dış güçlere karşı bir şekilde muhakkak sunun. Bir tabela olabilir veya onların firmalarından alışveriş yapmamak olabilir."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Yeni Başkan Aksoy
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA