Advert
Advert
Advert
Saray Yarı Olimpik Yüzme Havuzu temeli atıldı

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, ilçede temeli atılan ve Selçuklu Türk mimarisi ile tasarlanan Saray Yarı Olimpik Yüzme Havuzu çalışmalarını yerinde denetledi.

Saray Yarı Olimpik Yüzme Havuzu temeli atıldı
Advert

Saray Mahallesi’ndeki yeni yapılan Kaymakamlık Binası’nın yanında temeli atılan Saray Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatı başladı. 4 kat olarak inşa edilecek olan yarı olimpik yüzme havuzu projesinin çalışmalarını yerinde inceleyen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, etüt ve projelerden sorumlu Başkan Yardımcısı Vedat Demir ve firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Pursaklar için yüzme havuzunun gerekli olduğunu belirten Başkan Çetin, “İnşallah bu projemizi tamamladığımız zaman burada önemli çalışmalar yapacağız. Yarı olimpik yüzme havuzumuzda özellikle çocuklarımız küçük yaşta kendi ilçelerinde yüzmeyi öğrenecek. Selçuklu ve Türk mimarisi tasarımı ile protokol yoluna da farklı bir hava katacak” dedi.

240 kişilik seyirci kapasitesine sahip

Çalışmalar hakkında detaylı bilgiler alıp inceleme yapan Başkan Çetin, Saray Mahallesi’nde Hükümet Konağı’nın da yakında hizmete geçeceğini söyledi. Kaymakamlık binasına 30 metre mesafede olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesi içeresinde; asansör, bay-bayan spor salonu-fitness salonu, kafeterya, 240 kişilik seyirci kapasiteli 1 adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 1 adet antrenman havuzu, 1 adet çocuk havuzu, 2 adet sauna- buhar odası, giyinme ve soyunma kabinleri, duş ve lavabolar, 11 adet sınıf/kurs odası, 4 adet idari ofis, 1 adet sağlık odası, 1 adet antrenör odası yer alacak. Ayrıca 69 araçlık açık otoparkı bulunan bu proje Selçuklu - Türk mimarisi motifleriyle tasarlandı. Temeli atılan ve inşaatı başlayan Saray Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesinin 2018 yılında bitirilerek hizmete açılması planlanıyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bakmakta Fayda Var
 Performans ve Bütçe Görüşmeleri
Performans ve Bütçe Görüşmeleri
 Performans ve Bütçe Görüşmeleri
Performans ve Bütçe Görüşmeleri