Advert
Advert

Grup Tillo “Sizin ağa babalarınızdan da korkmuyoruz”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Gölbaşı’nda devam eden demokrasi nöbetine Grup Tillo katıldı.

Grup Tillo “Sizin ağa babalarınızdan da korkmuyoruz”
Advert

Şarkılarıyla demokrasi nöbetine destek vermek amacıyla Gölbaşı’na gelen Grup Tillo vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Grup Tillo üyelerinden Mustafa Kadaş “Bizler Diyarbakır’dan geliyoruz. Bunlar yıllarca bizi Kürt Türk diye ayırmaya çalıştılar, Alevi Sünni diye ayırmaya çalıştılar, sağcı solcu diye ayırmaya çalıştılar. Ama o gece söz konusu vatan olduğunda Diyarbakır sokaklarının tıklım tıklım olduğunu, bütün araçların sabaha kadar tur attığını görünce sana şükürler olsun Allah’ım dedim. Bizler bir bütünün parçalarıyız. Türkiye’nin halkıyız. Türkiye’nin bekçisiyiz” dedi.

Kadaş “Ey darbeciler biz sizden değil, sizin ağabeylerinizden değil, sizin ağa babalarınızdan da korkmuyoruz. İşte bu meydanlarda sabaha kadar size meydan okuyoruz biz. PKK’nın zamanında bizi tükürüğüyle boğacağını söylüyordular. Bu meydanlardaki halk şimdi onları tükürüğüyle boğar” diye konuştu.

Grup Tillo, Hamurumuz Birdir Bizim ve Ortağız Bir Namusa şarkılarını seslendirdi. Atatürk Sahil Parkı’ndaki halk coşkuyla demokrasi nöbeti tuttular.

Ankara Gölbaşı darbe 15 Temmuz FETÖ Grup Tillo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devrim gibi..
Devrim gibi..
Fatih Polat’a kritik görev
Fatih Polat’a kritik görev