Advert

Advert
Birlik ve Beraberlik
Birlik ve Beraberlik
Yesevi Ocakları Teşkilatlardan Genel Başkan Yardımcısı ve ADANA DESK Din-Bir-Sen Seyhan Başkanı Nurullah Pazar’dan birlik ve beraberlik mesajı.
Advert

Öncelikle sözlerime başlamadan önce  15 Temmuz darbe girişimini lanetliyorum.Bu darbe girişimine karşı halkımız birlik ve beraberlik adına çok güzel mesajlar vermiştir ve vermeye de devam etmektedir.Kimse ülkemiz üzerinde heva ve hevese kapılmasın.Artık yurt içinde ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımız huzurumuzu bozmak,kardeşliğimizi zedelemek isteyen tüm oyunların farkındadır.

Geçmiş tarihimizi incelediğimizde de bu gibi şer güçlerinin ve dış güçlerin harekete geçip ülkemizi karıştırmak adına halkımızın üzerinde her türlü yolu denemişlerdir. Allah'a şükürler olsun ki tüm Türkiye tek vücut olarak onlara gereken cevabı vermiştir ve vermeye de devam etmektedir diyen Başkan Nurullah PAZAR sözlerini şöyle sürdürdü,Değerli kardeşlerim;Gün birlik olma günüdür.Gün vatanımıza sahip çıkma günüdür.Gün millet olarak tek vatan,tek millet ve tek bayrak altında birleşme günüdür.Gün tüm fedakarlıkları vatanımız uğruna feda etme günüdür..Gencinden yaşlısına tüm vatan sevdalısı kardeşlerime buradan seslenmek istiyorum.Türkiye sevdalısı kardeşlerim,Din,dil,ırk ve siyasi ayrım yapmaksızın Devletimize  sahip çıkacağız ve biz bir ve beraber olduğumuz zaman, hiçbir güç Türkiye halkının karşısında duramayacak. Her şey vatan için sloganıyla egemenliğin kayıtsız şartsız milletindir ifadesine vurgu yaparak ülkemizi karıştırmak isteyip üzerimizde egemenlık kurmak isteyenlere fırsat vermeyelim.Bir olalım,iri olalım,diri olalım.Vatanımızı hep birlikte el ele vererek koruyalım.Bu ülke kolay kazanılmadı.Vatanımız uğruna  çok şehitler verdik.Çok büyük mücadeleler yaptık.Şanlı tarihimizi incelediğimizi incelediğimizde yurdumuzu kurtarmak adına çok büyük mücadele yaptığımız aşikardır.Onun için  parçalanmayalım,bölünmeyelim ve Türkiyemizi her türlü tehditlere karşı birlik ve beraberlik içerinde birbirimize kenetlenerek korumaya ve savunmaya devam edelim.Bu konuda   İslam dinimizin birlik ve beraberlik adına çeşitli emir ve nasihatleri olduğunu belirten Başkan Nurullah Pazar sözlerine şöyle devam etti; "Allah (cc), Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerimin  HUCURÂT-10. ayeti kerimesinde 'Mü’minler ancak kardeştir. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Ve Allah’a karşı takva sahibi olun. Umulur ki, böylece siz rahmet olunursunuz' diye buyuruyor. Yüce kitabımızın vermiş olduğu bu mesaja uygun olarak güzel yurdumuza,kardeşliğimize sahip çıkalım ve üzerimizde oynanan oyunlara gelmeyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemiz üzerinde huzurumu bozmak isteyen dış mihraklara ve her türlü tehditlere  karşı Birlik,beraberlik,kardeşlik ve dayanışma içerisinde yaşamayı yüce Rabbimden diliyor,15 Temmuzda yapılan bu darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor,vatanımız uğruna  ve geleceğimiz için canlarını siper edip hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum.

ETİKETLER
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert