Advert

Advert
Vatandaştan “one minute” çıkışı
Vatandaştan “one minute” çıkışı
Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde; FETÖ'nün darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti sırasında bir 'one minute' çıkışı daha yaşandı.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş Atatürk Sahil Parkı'ndaki  demokrasi nöbetine destek vererek konuşma yaptı.

Vatandaşlara hitap eden Karataş "Ben bu adamın rahmetli Necmettin Erbakan iktidara gelmesin diye gece teheccüdde gözyaşı dökün dediğini biliyorum. Bunun derdi Müslümanlar. Ben bu adamın gözyaşlarıyla vaaz ederken milletin üstüne Kuran’ı Kerim fırlattığını biliyorum" diyerek FETÖ liderine yüklendi.

FETÖ'yü kastederek bu ihanet şebekesini iyi tanıdıklarını ifade eden Karataş "Ben bu adamın Yahudi çocuğu öldüğünde ciğerim sızladı dediğini biliyorum. Ama hiçbir zaman Filistinli çocuk için ağladığını duymadım" diyerek sözlerine devam etti.

Bu milletin evlatlarının darbe girişimi karşısındaki duruşlarını 15 Temmuz'dan bu yana dünyaya gösterdiğini vurgulayan Karataş "Bunlara verilecek ceza idam olmadıkça adil olmaz" ifadeleriyle FETÖ ve yandaşları için idam istedi.

Demokrasi nöbetine ara vermeden devam eden Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay; sözde ileri demokrasiye sahip olduğunu iddia eden Avrupa ve Amerika’nın bu işin içinde olduğunu söyledi.

Duruay "Anlıyoruz ki bu FETÖ sadece ve sadece bir piyonmuş. Sayın Cumhurbaşkanımıza hala laf söylüyorlar. İleri demokrasiden yana olduklarını söyleyenler maalesef sınıfta kaldı" diyerek sözlerine devam etti .

Gerekirse senelerce nöbet tutacağını söyleyen Başkan Duruay "O FETÖ denilen teröriste de kendilerini ileri demokrasi ülkesi sananlara da boynumuzu eğmeyeceğiz. Onlara gereken cevabı 15 Temmuz’da verdik" sözleriyle konuşmasına son verdi.

'ONE MİNUTE' ÇIKIŞI

Konuşmaların ardından vatandaşlarında duygularını ifade etmesini isteyen Duruay konuşmak isteyenlere söz hakkı verdi.

Bu konuşmalar çerçevesinde söz alan gıda mühendisi Ahmet Levent (57) isimli vatandaş "Devamlı ağzında siyonistlerin sigarası, evinize siyonistlerin markalarını götürürseniz istediğiniz kadar bayrak sallayın hiçbir zaman yenemezsiniz" dedi .

Bu ifadelerin ardından sunucunun kendisine dokunmasını yanlış anlayan Levent 'One Minute' diyerek konuşmasına devam etti.

Levent, "Ben teknik olarak konuştuğum için, laga luga yapmadığım için hemen sözümü kesiyor" sözleriyle tepki verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sorunları çözdüğünü söyleyen vatandaş şunları söyledi:

"Türk siyasi hayatında sadece ve sadece bundan önce bu işleri çözen, analiz eden, işi sanayiye entegre eden bir lider vardı. Allah rahmet eylesin o da Erbakan Hoca’dır. İşte onun öğrencisi Tayyip Erdoğan, şu anki Cumhurbaşkanımız işi çözdü. Çözdüğü için üzerine gidiyorlar. Diyor ki bu ülke arabasını yapacak. Bu ülke ucağını yapacak. Bu toprakları biz koruyacağız diyor. Ama bizim işadamlarımıza bakıyorum devamlı yol yapıyor, bina yapıyor. Bindiğin arabayı kendin yapmadığın sürece bu toprakları bir gün elinden alırlar. Onun için üreteceksin kardeşim üreteceksin."

Duygularını paylaşan vatandaşların ardından Başkan Fatih Duruay vatani görevini yapacak olan ve 15 Temmuz gecesi yanında olan gazeteci Önder Ataseven'i vatandaşlarla beraber askere uğurladı.

 

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı one minute Tayyip Erdoğan demokrasi nöbeti darbe girişimi FETÖ Mustafa Karataş
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert