Advert
Fatih Duruay, TÜRKSAT’ı ziyaret etti
Fatih Duruay, TÜRKSAT’ı ziyaret etti
15 Temmuz darbe girişimi sırasında en çok hasar alan bölgelerden biri olan TÜRKSAT’a Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve belediye meclis üyeleri tarafından bir ziyaret düzenlendi.
Advert

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve belediye meclis üyeleri TÜRKSAT’ı ziyaret ederek Genel Müdür Cenk Şen’e geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Bombalamalar sırasında hasar alan bölgelerde incelemelerde bulunan Fatih Duruay “15 Temmuz’dan sonra artık herkesin ortak kanaati bunların gerçekten bir terör örgütü olduğu. Buraya gelen arkadaşlarımız anlatıyor, buraya İslam adına geldiklerini iddia ediyor darbeciler. Burada iki şehidimiz var. Bu insanların ne suçu, günahı var. Allah’a şükür bunların gerçek yüzünü gördük. O uçaklardan bomba atılırken de hiç kimseye sen CHP’li misin MHP’li misin Ak Parti’li misin diye sormadık. Allah bir daha böyle acıları memleketimize yaşatmasın. Türsatımıza da geçmiş olsun” dedi.

Ziyareti kabul eden TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen ise “Şehadet şerbeti içmeye geldik diye cümle kuruyorlar. Milletin parasıyla alınan mermileri millete atanın şehadet şerbeti ne kadar Allah katında kabul olur tabi o onun takdiri. Bizler Türk milleti olarak birbirimize sıkı tutunmalıyız. Başka türlü bu zor günler geçmez” diye konuştu.

Ardından bombalanan bölgeler heyet tarafından gezilerek tahribat hakkında bilgi alındı. TÜRKSAT Genel Müdürü Cenk Şen 15 Temmuz gecesi yaşananları aktardı. İstanbul’dan getirilen mühendislerin sitemi ele geçirmeye çalıştıklarını ifade eden Şen, Kaymakam Şahin Aslan’ın darbeci mühendisleri kapıda tutuklatarak büyük bir başarıya imza attığını söyledi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı TÜRKSAT darbe girişimi bombalama FETÖ Fatih Duruay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert