Advert

Advert
Kaymakam Aslan vatandaşın mağduriyetini giderdi
Kaymakam Aslan vatandaşın mağduriyetini giderdi
Telefon, su, elektrik gibi faturaları tahsil ettirildiği “ortak fatura ödeme” noktasının sahibi, vatandaşlardan aldığı paralarla kayıplara karıştığı iddia edildi.
Advert

Gölbaşı’nda bulunan ortak fatura ödeme noktasını işleten bir şahıs, ENERJİSA ile sözleşmesi bitmesine rağmen vatandaşlardan fatura tahsilatı yapmaya devam etti. Topladığı paraları enerji şirketine aktarmak yerine kendi hesabında biriktiren şahıs vatandaşları mağdur etti.

Bir anda elektriği kesilen yüzlerce vatandaş, ilgili yerleri aradığında faturasının ödenmediğini öğrendi. Bunun üzerine faturalarının karşılığında para verdikleri ortak ödeme noktasına giden vatandaşlar, yetkili kişiye ulaşamadı.

Daha sonra belediyenin tahsis ettiği bir araçla Gölbaşı Kaymakamlığı Tüketici Hakları Hakem Heyeti Başkanlığına müracaat eden vatandaşlar, dolandırıldıklarına dair Kaymakam Şahin Aslan ile görüştü.

Duruma el koyan Kaymakam Arslan, ENERJİSA yetkilileriyle görüşerek vatandaşların mağduriyetinin giderilmesini istedi. Yapılan görüşmelerin sonunda ödeme yaptığına dair elinde makbuzu olan vatandaşların kesilen elektrikleri yeniden açıldı, mağduriyetleri giderildi.

Tüketici Hakları Derneği Gölbaşı Şube Başkanı Orhan Uçar ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımızın mağduriyetini Kaymakamlığımız aracılığıyla şimdilik giderdik. Ancak bu dolandırıcının da yakalanması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Vatandaşları mağdur ettiği belirtilen ortak fatura ödeme noktasının ENERJİSA ile yaptığı sözleşmenin 23 Haziran tarihinde sona erdiği ve şirkete bununla ilgili tebligat yapıldığı öğrenildi. 

Öte yandan Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’nun (EPDK) da konuyla ilgili araştırma yaptığı ifade edildi. ​

ETİKETLER
Ankara Enerjisa Gölbaşı fatura ödeme mağduriyet Orhan Uçar Şahin Aslan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert