Advert
Cemil Çiçek “Bu Vatanın Her Karışında Şehit Kemiği Var”
Cemil Çiçek “Bu Vatanın Her Karışında Şehit Kemiği Var”
Demokrasi nöbeti 16 gününde
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek “Bu toprakları iki metre kazarsanız her yerinden şehit kemiği çıkar” dedi.

Atatürk Sahil Parkı'nda "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlara hitap eden Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek “Suudi Arabistan’ın toprağını kazarsınız altından petrol çıkar. Katar’ın toprağını kazarsınız doğalgaz çıkar. Ama bu toprakları iki metre kazarsanız her yerinden şehit kemiği çıkar” dedi.

Cemil Çiçek darbe dönemlerini hatırlatarak “Ben siyasi hayatım içerisinde birçok darbe gördüm. 27 Mayıs darbesinde ortaokul öğrencisiydim. 1963 darbesinde lise öğrencisiydim. 12 Mart darbesinde üniversite öğrencisiydim. 80’de askerden yeni gelmiş genç bir insandım. 28 Şubat’ta ve 27 Nisan’da meclisteydim. En son bu alçak gecede sizler meydanlardayken bizler de sabaha kadar meclisimizi açık tuttuk. Bizim bayrağımız bir, vatanımız bir, çok şükür aynı millete mensubuz. Bu sıkıntıları aşacağız ve Türkiye her zamankinden daha güçlü, devletiyle, milletiyle yoluna devam edecektir”

Darbe girişiminin ülkenin her kesiminde birlik ve beraberliği pekiştirdiğini vurgulayan Çiçek, iktidarıyla muhalefetiyle bir arada olunarak devlete, millete, geleceğe sahip çıkıldığını dile getirdi.

Atatürk Sahil Parkı'nda gerçekleştirilen demokrasi nöbetine Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Ak Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, ilahi sanatçısı Dursun Ali Erzincanlı ve Ömer Döngeloğlu da katıldı.

ETİKETLER
Ahmet Gündoğdu Ankara Cemil Çiçek darbe Demokrasi nöbeti FETÖ Gölbaşı Taner Yıldız
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert