Advert

Advert
Gölbaşı tek yürek
Gölbaşı tek yürek
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Atatürk Sahil Parkı’nda demokrasi nöbetinin 15. gününde siyasi parti ilçe başkanları hep birlikte nöbete katıldı.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Demokrasi nöbetinde bir araya gelen siyasi parti liderleri birlik mesajı verirken darbeye karşı konulan ortak tavır Gölbaşı halkı tarafından coşkuyla karşılandı.

CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey ise Gölbaşı halkına şu şekilde seslendi:

“15 Temmuz gecesi milletçe maruz kaldığımız hain darbe girişimini ve bu darbe girişiminin arkasındaki tüm karanlık güçleri lanetliyorum. Halkımız siyasi parti, siyasi görüş ayırt etmeksizin sokaklara çıkarak meşru direnme hakkını bu gayrimeşru darbe kalkışmasına karşı kullandı. Halkımız demokrasiye ve laik Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılığını ve inancını bu vahim olay çerçevesinde bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. Başta Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve siyasi partilerimizin değerli genel başkanları olmak üzere emniyet güçlerimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin vatansever subayları, en önemlisi de halkımız darbenin yolunu kesmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zaman hatırlattığı Gazi Mustafa Kemal’in öğretilerinden olan ‘Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz’ sözünün ne kadar doğru ve anlamlı olduğunu bugün bir kez daha idrak etmiş durumdayız. Milletçe dilimiz, dinimiz, mezhebimiz, siyasi görüşümüz ne olursa olsun ortak paydamız her zaman demokrasi ve laik Türkiye Cumhuriyeti olmalıdır. Bundan asla taviz vermemeliyiz. Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de Gazi Mustafa Kemal’e ve kurduğu cumhuriyete daima sahip çıkacağız. Bunu bütün dünya bilsin. Demokrasiyi, insan haklarını, bireysel hak ve özgürlükleri egemen kılmak için mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Millet olarak farklılığımız birliğimizin temeli olacaktır.

Farklılıklarımızı ayrıştırarak, bölerek, ötekileştirerek değil; tam tersine birlik ve beraberliğimizi sağlama yolunda kullanmamız gerekiyor. Çünkü birlik ve beraberliğimiz her türlü darbenin ve terörün önündeki en büyük engeldir. Tıpkı 15 Temmuz ve sonrasında darbe girişimi karşısında bu milletin ve siyasi partilerimizin sergilediği kararlı tutum ve dik durma iradesidir.

Milletimize ve egemenliğimize yönelik bu saldırının failleri bedelini hukuk ve adalet çerçevesi içinde en ağır şekilde ödeyeceklerdir. Bu bağlamda Türk adaletine ve güvenliğimizi sağlayan Türk ordusuna ve Türk Polis Teşkilatına yönelik yıpratma, karalama, itibarsızlaştırma girişimlerine karşı daha da bilinçli daha da uyanık olmak zorundayız. Asla bu oyunlara gelmemek zorundayız.

Bu süreçte demokratik tepki sınırlarını aşan bize ve ülkemize yakışmayan her türlü şiddet eylemlerinden uzak durulmasını siz değerli hemşehrilerimden özellikle ve önemle rica ediyorum.”

VİDEO YÜKLENİYOR....

ETİKETLER
Gölbaşı Ankara CHP darbe demokrasi nöbeti FETÖ ortak tepki Nuriye Atabey
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert