Advert
Gölbaşı tek yürek
Gölbaşı tek yürek
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Atatürk Sahil Parkı’nda demokrasi nöbetinin 15. gününde siyasi parti ilçe başkanları hep birlikte nöbete katıldı.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Demokrasi nöbetinde bir araya gelen siyasi parti liderleri birlik mesajı verirken darbeye karşı konulan ortak tavır Gölbaşı halkı tarafından coşkuyla karşılandı.

MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy demokrasi nöbetinde şu şekilde konuştu:

“Bizler ihtilallerden en büyük zararı görmüş bir hareketin mensubu olarak demokratik yolların dışında yapılacak her türlü siyasi ve askeri darbelere ve müdahalelere şiddetle karşı çıkıyoruz. 12 Eylül cuntasının askeri darbesinde birçok Ülküdaşımızı darağaçlarında ve zindanlarda şehit verdik.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün gerçekleştirdiği adını koyamadığımız bu kalkışmaya karşı direnen ve bu uğurda hayatını kaybeden, demokrasi mücadelesinde şehit düşen başta kahraman Mehmetçiklerimizi, polislerimizi ve vatandaşlarımızı rahmet minnet ve şükranla anıyorum.

Bu Fetullahçı Terör Örgütü maalesef ülkemizde birden bire ihtilale kalkışmamıştır. Yıllardır devletin bütün kademeleri bunlara bırakılmış güya Müslüman olan bu hainler soruları kendi yandaşlarına vererek ve devletin bütün kurumlarına kendi yandaşlarını yerleştirerek bu günlere gelinmiştir.

Şöyle bir düşünün, siz çocuklarınızı bin bir zahmetle ve yoksullukla okutmak için dershaneye ve üniversiteye gönderiyorsunuz. Çocuklarımız okulu bitiriyor. Üstüne bir de KPSS’ye giriyorsunuz. Ancak bunlar kendi yandaşlarına soruları ve cevapları vererek sizin çocuklarınızın yıllardır harcadığı emeği ve alın terini çalarak kendi yandaşlarına kazandırıyorlar. Allah’tan korkan, Müslüman olan böyle kul hakkı yemez, bunlar böyle Müslümanlar.

Aklınıza hangi resmi kurum geliyorsa hepsini ele geçirmişler. Son yıllarda devletimizde liyakatin yerini cemaat alında ülkemiz de bu denli büyük sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Bu sorunların tek çözümü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tekrar fabrika ayarlarına dönmesi ile mümkündür. Bu ülkenin geleceği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik ve parlamenter sisteme çıkan Cumhuriyete sahip çıkmakla mümkündür. Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci kazasız atlatmanın tek yolu milletçe tek yürek, tek bilek, tek yumruk olmaktan geçer.”

VİDEO YÜKLENİYOR...

ETİKETLER
Gölbaşı Ankara MHP darbe demokrasi nöbeti FETÖ ortak tepki Mahmut Aksoy
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert