Advert

Advert
Gölbaşı tek yürek
Gölbaşı tek yürek
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Atatürk Sahil Parkı’nda demokrasi nöbetinin 15. gününde siyasi parti ilçe başkanları hep birlikte nöbete katıldı.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Demokrasi nöbetinde bir araya gelen siyasi parti liderleri birlik mesajı verirken darbeye karşı konulan ortak tavır Gölbaşı halkı tarafından coşkuyla karşılandı.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Yunus Aygünoğlu şu şekilde konuştu:

“Aziz Kardeşlerim..

Hem ülke olarak, hem de bölge olarak, çok zor günlerden geçiyoruz.

Saadet Partisi olarak, 15 Temmuz darbe girişimini, bir kez daha, bütün nefretimizle lanetliyoruz.

Bu topraklar, elbette her türlü kumpası yaşadı. Her türlü ihaneti gördü. Ama 15 Temmuz gecesi kadar bir hainliğe, hiçbir zaman şahit olmadı.

15 Temmuz cuntası sadece bir darbe girişimi değil, aynı zamanda tıpkı Suriye gibi, tıpkı Irak gibi, tıpkı Libya gibi, Türkiye’de de bir iç savaş çıkarma girişimidir.

Bu yüzden 15 Temmuz gecesi sadece bir darbe girişimi önlenmemiştir. Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi, tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi küresel emperyalizmin Sevr emelleri, Türkiye’yi bölme hevesleri, bir kez daha bozguna uğratılmıştır.

Bu münasebetle, bu alçak girişime kararlılıkla ve cesurca karşı koyan, Şanlı Silahlı Kuvvetlerimize, Kahraman polisimize ve emniyet mensuplarımıza, teşekkür ediyorum.

Yine, bu alçakça girişimin ilk saatlerinden itibaren dik duran ve milli birlik beraberlik ruhu ile hareket eden;

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ye, ve jetlerin bombalamaları, helikopterden açılan ateş ve çatışmaların ortasında meclise cesurca yürüyen, kıymetli Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak beye, adını sayamadığımız, bu alçak girişime karşı çıkan tüm siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına ve temsilcilerine teşekkür ediyorum.

Hepsinden önemlisi “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyerek canını ortaya koyan, tarihin en şerefli milletinin kahraman evlatlarına şükranlarımızı sunuyor, Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

Değerli Arkadaşlar..

Bu darbe girişiminin uygulayıcısı kukla terör örgütü FETÖ’yü nasıl her konuşmamızda zikrediyorsak, arkasındaki Sayın Cumhurbaşkanı’nın da ifade ettiği ‘üst aklı’ da görmek ve zikretmek zorundayız.

Bu alçak darbe girişimin arkasındaki kuklacılar, terörün besleyicisi Amerika Birleşik Devletleri’dir, Terör devleti İsrail’dir, Avrupa Birliği ve NATO’dur.

Sorunları ele alıp, çözüm üretmeye çalışırken, bu gerçeği görmeden hareket edersek, gerçek manada, kalıcı bir çözüm üretmek, çokta mümkün olmayacaktır. Ortada bir bataklık varken, sinekleri öldürmek tek başına yeterli olmayacaktır, aslolan, bataklığı kurutacak önlemlerin alınmasıdır.

Bunun için;

Akıncı Üssü ve tankların çıktığı kışlaların kapatıldığı gibi, darbenin merkez üssü Adana’daki İncirlik Hava Üssü’de derhal kapatılmalıdır.

İncirlik ve ülkemizdeki diğer ABD ve NATO üslerinin, ülkemiz açısından büyük bir tehdit olarak ülke topraklarımızı işgal ettiğini görerek hareket etmek zorundayız.

Darbeyi destekleyen ABD, İsrail, Avrupa Birliği ve diğerleri ile ilişkilerimiz, milli menfaatlerimiz doğrultusunda yeniden gözden geçirilmelidir.

Bu ihanetin ardından alınması gereken en önemli derslerden bir tanesi de şudur ki, hınzırdan post, gâvurdan dost olmaz…

Dış politikada komşularımızla ve İslam ülkeleri ile yeniden iyi ilişkiler geliştirilmeli, D-8’ler yeniden canlandırılmalıdır.

Çevre ülkelerle düşmanca ilişkilerin sadece teröre değil, aynı zamanda darbeci zihniyetlere de zemin hazırladığı net bir şekilde görülmüştür.

Rahmetli Erbakan Hocamızın dediği gibi, ‘bir milletin asıl gücü, tankı, topu - tüfeği değil, vatanına bağlı, imanlı ve ihlâslı evlatladır’.

Bu çerçevede, Harp okullarına girişte İmam Hatip ve Meslek lisesi mezunlarına konan engelin, mutlaka kaldırılması gerekir. Ve bu okulların müfredatının, Avrupa Birliği’ne değil, bu Milletin kendi tarihine ve ruh köküne uygun olarak belirlenmesi gerekir.

Değerli Arkadaşlar..

Bu önerilerimizi, bir kardeşlik görevi olarak yapıyoruz.

Her şeye rağmen, umudumuzu koruyoruz.

İnşallah, her şerde bir hayır vardır.

Buradan tekrar ilan ediyoruz ki;

“Önce Ahlak ve Maneviyat” ilkesi hayata hâkim kılınmadan, bu ülkenin huzura kavuşması mümkün değildir.

Bu ülkenin Adil Bir Düzen olmadan, düzlüğe çıkması mümkün değildir.

Bu ülkenin batı taklitçiliğinden kurtulmadan, huzur bulması mümkün değildir.

Bugünkü (mevcut) dünya düzeni ile insanlığın huzur bulması mümkün değildir.

Bu yüzden, yeni bir dünyanın, Adil Bir Düzen’in, mutlaka kurulması gerekmektedir.

Bu duygularla hepinizi tekrar selamlıyorum.

Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.”

ETİKETLER
Gölbaşı Ankara SP darbe demokrasi nöbeti FETÖ ortak tepki Yunus Aygünoğlu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert