Advert
Darbe gecesi vurulan çift yaşadıklarını anlattı
Darbe gecesi vurulan çift yaşadıklarını anlattı
Gölbaşı’nda vatandaşlar demokrasi nöbetine devam ediyor. Nöbete katılan ve darbe gecesi açılan ateş sonucu yaralanan Rıfat Özer ve Mine Özer o geceyi anlattı.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önüne giden 62 yaşındaki Rıfat ve Mine Özer çifti darbe gecesi yaşadıklarını anlattılar.

Darbe yapıldığını öğrendiği an eşi Mine Özer ile birlikte abdest alarak sokağa çıktıklarını belirten Rıfat Özer “Tayyip Bey’in telefondaki sesini henüz duymamıştık ama biz ona iktidara gelmeden önce bir söz vermiştik. Tayyip Bey’in Allah izin verirse önünde olacağız, biz ölmeden Tayyip Bey’i vuramayacaklar. Fakat şunu gördük ki Beştepe’nin orada saat 01.30 gibi helikopterden açılan ateş sonucu orada bulunan grubumuzun tamamını yere indirdiler. Ölmedik elhamdülillah sağız. Ancak moralimiz çok bozuktu, o sırada TRT’yi ele geçirmişlerdi. Hastaneye gittik. Saat 4 gibi öğrendik ki ele geçirememişler. Türk milleti destanlar yazdı, Gölbaşılılar da ayrıca bir destan yazdı. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

Kendilerini hastaneye diğer vatandaşların götürdüğünü ifade eden Rıfat Özer “Hastaneye götürecek araç bulamadılar, çok kan kaybediyorduk biz orada. Bir halı yıkama atölyesinin minibüsü geldi. Bir kardeşimiz 12 tane yaralıyı o arabayla taşıdı, biz de o arabanın içindeydik. Kucağımda 18 yaşında, 21 yaşında çocuklar vardı. Onlar benim 62 yaşıma kadar edindiğim tecrübe ve bilgiyi bir anda edinmişler, fıtratlarının verdiği temizlikle Allah yolunda canlarını vermekten zerre miktarı tereddüt etmemişlerdi. Orada ve daha sonra hastanede şehitlerimiz oldu. Allah onları firdevsi alasına kabul etsin inşallah” diye konuştu.

ÇOK ERKEN VURULDUK

Mine Özer ise o geceyi şu sözlerle anlattı:

“Duyduğumuz anda çocuklarımızda helalleşip, abdestimizi alıp yola döküldük. Gençlerimize, çocuklarımıza yarın sabah uyanabilecekleri bir vatan bırakabilmekti amacımız. Biz biraz erken emekliye ayrıldık. Çok erken vurulduk. Ama çok şükür hepinizin sayesinde çocuklarımızın bugün bir vatanı var. Kapılarını kilitlediklerinde kendilerini güvende hissediyorlar. Giderken gerçekten ölmeyi düşündük ama çok tezat, çok karışık bir durumdu. Bize bunu yapmayacaklarını da düşündük aynı zamanda ama yaptılar. Ben hep bana asla ateş etmezler diye düşünmüştüm. Ben onları ikna ederim onlar bizim çocuklarımız diye düşünmüştüm.”

Askerleri vazgeçirmek için ikna çabalarında bulunduklarını ifade eden Mine Özer “Tankların birinin önünde buldum kendimi. O asker çocuğa iltifatlar ediyordum. ‘Oğlum sen bizim çocuğumuzsun. Biz seni seviyoruz. Sen bana bunu yapamazsın, ben senin annenim, teyzenim. Gel yavrum suç işleme. Yanımızda ol bizim’ diye onu ikna edebileceğimi düşünüyordum. Bomboş bakan bir asker vardı tankın içinde. Ben konuşurken diğer tankın üstüne yanımızdaki gençler çıktılar. Sonra sağ taraftan, Nizamiye kapısından bir emir duydum. Vurulmamızı istiyordu. Aynı anda tepemizden tarandık” diye konuştu.

Yaşadıkları gecenin korkunç olduğunu söyleyen Mine Özer sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ben kolumdan vuruldum ve çok canım yanıyordu. Zannediyordum ki sadece kolumdan vuruldum. Ama öyle olmadığını daha sonra anladık. Midemden bir ameliyat geçirdim. Kolumdan da bir ameliyat geçirmem söz konusu. Ama bunların hiç önemi yok. Bizim Türkiyemiz dimdik ayakta, insanlarımız ülkesine sahip çıkıyor Allah’a şükürler olsun. Dinimizi yaşayacağız özgürce. Özgür insanlar olacağız Allah’ın izniyle.”

Yaralı çifti Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya cesaretlerinden dolayı tebrik ettiler.

Demokrasi nöbetine Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Sanatçı Yusuf Güney ve Gülşen Kutlu katıldı.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı darbe FETÖ yaralı Mine Özer Rıfat Özer
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert