Advert
Hamlakit’ten bayraklı tepki
Hamlakit’ten bayraklı tepki
Hamlakit, FETÖ darbe girişimine tepki göstermek için 50 çalışanıyla birlikte giydikleri Türk bayraklı t-shirtlerle müşterilerine hizmet veriyor
Advert

Metin Turhan:

“Bayrak motiflerini özellikle seçtik. Zira bayrak bizim değerler zincirimizin en büyük halkasıdır. Bayrağa karşı saygısı olanlar milletine ve vatanına karşı vefalı olur, ihanet içerisinde olmaz. Darbeye karşı tepkimizi ortaya koyarken bu gerçeği hatırlatmak istedik”

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine karşı kenetlenen Türkiye, sokaklarda demokrasi nöbetini tutmaya devam ederken birbirinden ilginç görüntüler ortaya çıkıyor. Hamlakit’te çalışan 50 personel, Türk bayraklı t-shirtlerle müşterilerine hizmet veriyor.

FETÖ’nün darbe girişimine tepki göstermek için çalışanlarıyla birlikte Türk bayraklı t-shirt giyme kararı aldıklarını anlatan Metin Turhan, “Bayrak motifini özellikle seçtik. Zira bayrak bizim değerler zincirimizin en büyük halkasıdır. Bayrağa karşı saygısı olanlar, milletine ve vatanına karşı vefalı olur, ihanet içerisinde olmaz. Darbeye karşı tepkimizi ortaya koyarken bu gerçeği hatırlatmak istedik.” dedi.

Darbe girişiminin yaşandığı gece çalışanlarıyla birlikte cuntacılara karşı sokaklara çıktıklarını belirten Turhan, o günden beri mesai saatinden sonra da alanlarda demokrasi nöbeti eylemlerine katıldıklarını söyledi.

Darbe girişiminin başarılı olması halinde Türkiye’de telefisi mümkün olmayan gelişmelerin yaşanacağını da vurgulayan Turhan şunları söyledi:

“Eğer darbe girişimi yerini bulmuş olsaydı bugün üzerimizde gezdirdiğimizi bayraklara bile el koyacaklardı. Kim bilir belik de suç unsuru sayacaklardı. Şükürler olsun ki ülkemiz büyük bir beladan kurtuldu. Bu nokta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın etkin liderliği ve halkımızın darbecilere karşı olağanüstü mücadelesi bugünleri beraberinde getirdi.”

 Metin Turhan, bayraklı t-shirtlerle başladıkları eylemi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “alanlardan çekilebilirsiniz” talimatı gelene kadar devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ETİKETLER
Ankara Gölbaşı Hamlakit darbe girişimi FETÖ bayrak tepki
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
• Yeni Sayımızı Okudunuz Mu?x
Advert